یکشنبه,۲۹ بهمن, ۱۳۹۶ | ۴۷ : ۰۴
خانه / دسته‌بندی نشده / پیشرفت بیش از ۵۵ درصدی طرح فاضلاب تهران
۱۳۹۵/۰۱/۲۹

پیشرفت بیش از ۵۵ درصدی طرح فاضلاب تهران

پیشرفت بیش از ۵۵ درصدی طرح فاضلاب تهران

مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران از پیشرفت بیش از ۵۵ درصدی طرح فاضلاب تهران خبر داد و گفت: با اجرای ٣٢٣ کیلومتر شبکه اصلی و فرعی و نصب بیش از ۴٢ هزار انشعاب فاضلاب در منطقه ٨ شهرداری، پروژه جمع آوری فاضلاب در نیمه نخست سال ٩۵ در این منطقه تکمیل و به بهره برداری می رسد.

 

به گزارش خبر انرژی، طرح فاضلاب تهران با اهدافی چون حفاظت از محیط زیست، ارتقای سطح بهداشت عمومی، جلوگیری از آلودگی منابع آب زیر زمینی ، تبدیل هزینه‌های سنگین درمان به هزینه‌های اندک پیشگیری از سال ١٣٧۴ در گستره‌ای به مساحت ٧٠ هزار هکتار در مناطق ٢٢ گانه تهران و برای پوشش ١١ میلیون نفر از جمعیت این شهر آغاز به کار کرد.

 

در این طرح طبق برنامه بیش از ٩ هزار کیلومتر احداث شبکه جمع‌آوری، ٧۶ کیلومتر تونل فاضلاب رو در پروژه اجرا خواهد شد. این طرح با پیش بینی اعتباری بالغ بر ٢٠ هزار میلیارد تومان به قیمت ٩٢ در دست اجرا است و با اتمام آن بیش از٩٠٠ هزار انشعاب فاضلاب و ٢٢ واحد تصفیه خانه در این پروژه اجرا خواهد شد.

 

در این میان در منطقه ٨ شهرداری تهران با پهنه ١٣٢٢ هکتار، حدود ٣٢٣ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب طراحی شده بود که تاکنون ٣٢٠ کیلومتر شبکه اصلی و فرعی اجرا شده است و به‌گفته اصغر ریاضتی، مدیر‌عامل فاضلاب تهران انجام لوله گذاری فاضلاب از سایز ٢۵٠ تا ۱٨۰۰ میلیمتری از جنس پلی اتلین دو جداره، تکمیل و رفع انفصالات خطوط اصلی در محدوده منطقه ٨ ، نصب انشعاب فاضلاب به تعداد ۴٢ هزار فقره در این منطقه از جمله این موارد است.

 

وی به موقعیت خاص منطقه ٨ اشاره و اظهار کرد:با توجه به آنکه منطقه ٨ محل عبوری ٢ محور اصلی انتقال فاضلاب از مناطق یک و۴ در بالا دست و منطقه ١٣ در پایین دست است، نصب انشعاب و اجرای شبکه در این منطقه در اولویت بوده و تکمیل شده است و فاضلاب جمع آوری شده از مناطق بالا دست به تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران منتقل خواهد شد.