سه شنبه,۱ اسفند, ۱۳۹۶ | ۰۸ : ۰۳
خانه / نفت / پیشرفت بیش از ۷۵ درصدی پروژه‌های پارس جنوبی
۱۳۹۴/۰۳/۰۲
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس بیان کرد

پیشرفت بیش از ۷۵ درصدی پروژه‌های پارس جنوبی

پیشرفت بیش از ۷۵ درصدی پروژه‌های پارس جنوبی

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با بیان اینکه همه پرو‍ژه‌های پارس جنوبی به استثنای فاز ۱۴ از پیشرفت بیش از ۷۵ درصد برخوردار شده است، گفت: قراردادهای جدید نفتی شرایط را برای دوطرف بهبود می بخشد و امیدواریم که باعث ورود سرمایه‌گذاران به کشور شود.

به گزارش اژانس خبری انرژی،علی اکبر شعبان پور ، با بیان اینکه کلیه پروژه‌های پارس جنوبی به استثنای فاز ۱۴ از پیشرفت بیش از ۷۵ درصدی برخوردار است، اظهار کرد:در فاز ۱۱ به دلیل اینکه حفاری در روند اجرای پرو‍ژه زمان بر است در حال مذاکره با یک شرکت داخلی هستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه کیفیت محصولات پارس جنوبی روز به روز رو به افزایش است، گفت:برنامه افزایش تولید از فازهای ۱۲،۱۵-۱۶ و ۱۷-۱۸ در اولویت برنامه های سال جاری قرار دارد به گونه ای که رسیدن تولید از این فاز ها به ظرفیت اسمی را دنبال می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در ادامه با اشاره به اینکه پیش‌بینی شده در سال جاری برای توسعه فازهای پارس جنوبی ۲۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر شود، اضافه کرد:در این زمینه باید هماهنگی‌های لازم با بانک مرکزی انجام شود.

وی همچنین درباره قراردادهای جدید نفتی گفت:با توجه به کارهای کارشناسی صورت گرفته و اصلاحات ایجاد شده ،‌قراردادهای جدید نفتی شرایط را برای دوطرف بهبود می بخشد و امیدواریم که باعث ورود سرمایه گذاران به کشور شود.