دوشنبه,۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ | ۳۷ : ۰۷
خانه / برق / پیش‌بینی ۲۰ هزار مگاواتی مصرف برق در وسایل سرمایشی
۱۳۹۶/۰۳/۰۹

پیش‌بینی ۲۰ هزار مگاواتی مصرف برق در وسایل سرمایشی

پیش‌بینی ۲۰ هزار مگاواتی مصرف برق در وسایل سرمایشی

وزیر نیرو گفت: به طور متوسط استفاده از وسایل سرمایشی از جمله کولرها حدود ۳۰ درصد از کل مصرف برق کشور را شامل می شود و پیش بینی این است که در تابستان سال جاری نیز مصرف برق این وسایل سرمایشی به حدود ۲۰ هزار مگاوات برسد.

به گزارش خبرانرزی به نقل از ایسنا، حمید چیت چیان، وزیر نیرو امروز در نشستی با مدیران ارشد صنعت برق کشور بر  لزوم آمادگی هر چه بیشتر مجموعه های صنعت برق برای مدیریت پیک بار تابستان سال جاری تأکید کرد.

وی در این نشست گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده و با توجه به شروع زودتر فصل گرما در سال جاری به نظر می رسد که پیک بار مصرف برق در مقایسه با پیک تابستان سال گذشته با افزایش قابل ملاحظه ای روبرو باشد.

وی تصریح کرد: مقایسه متوسط مصرف برق در هفته جاری با مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد که حدود ۳ هزار مگاوات مصرف برق با افزایش روبرو بوده است و این یعنی اینکه ممکن است روزهای پیک در تابستان سال جاری در مقایسه با سال های گذشته افزایش یابد.

وی تأکید کرد: از راهکارهای بسیار مهم برای کنترل پیک مصرف برق در تابستان و اجتناب از فرآیند خاموشی، همکاری بخش های مختلف از جمله صنایع و مشترکین خانگی و اداری برای مصرف برق در زمان های کم باری شبکه برق است.

وی اضافه کرد: امیدواریم در تابستان سال جاری نیز مردم فهیم کشورمان با صنعت برق کشور برای کاهش مصرف برق خود بویژه در زمینه وسایل سرمایشی به ما کمک کنند.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: به طور متوسط استفاده از وسایل سرمایشی از جمله کولرها حدود ۳۰ درصد از کل مصرف برق کشور را شامل می شود و پیش بینی این است که در تابستان سال جاری نیز مصرف برق این وسایل سرمایشی به حدود ۲۰ هزار مگاوات برسد.

وزیر نیرو در پایان تأکید کرد: در روزهای مانده به پیک تابستان از توانیر انتظار می رود که با انجام یکسری از اقدامات فرهنگی در سطح جامعه زمینه همکاری بیشتر مردم با صنعت برق را فراهم آورد.

براساس اعلام وزارت نیرو، پیک مصرف برق در تابستان سال گذشته برابر با ۵۲ هزار و ۶۹۲ مگاوات بوده است که پیش بینی می شود در تابستان سال جاری به حدود ۵۵ هزار مگاوات برسد.

 

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>