دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۵ : ۱۱
خانه / Social media / پیش بینی تحلیلگران از رسیدن قیمت نفت به ۶۰ دلار پیش از پایان ۲۰۱۷ میلادی
۱۳۹۶/۰۴/۱۹

پیش بینی تحلیلگران از رسیدن قیمت نفت به ۶۰ دلار پیش از پایان ۲۰۱۷ میلادی

پیش بینی تحلیلگران از رسیدن قیمت نفت به ۶۰ دلار پیش از پایان ۲۰۱۷ میلادی

به گزارش خبرانرژی, به نقل از رویترز، «اریک لی» تحلیلگر ارشد انرژی در موسسه خدمات مالی اعتباری سیتی گروپ آمریکا گفت: با توجه به رشد تقاضای جهانی برای نفت و کاهش عرضه از سوی اعضای اوپک، انتظار می رود قیمت نفت پیش از پایان سال جاری میلادی به ۶۰ دلار برای هر بشکه برسد.
لی پیش بینی می کند تقاضای روزانه برای نفت از ۹۶ میلیون بشکه به رکورد ۹۷ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در سال ۲۰۱۷ میلادی برسد و کاهش سطح ذخایر جهانی نفت با سرعت مطلوبی تا پایان سال جاری ادامه یابد.

**عراق نخستین چاه نفت را در میدان نفتی هم مرز با ایران حفاری می کند
به گزارش رویترز، وزارت نفت عراق اعلام کرد کشورش حفاری نخستین چاه نفت در میدان هویزه نزدیک به مرز ایران را که دارای ظرفیت احتمالی یک میلیارد بشکه نفت است، آغاز کرد. عراق در پی افزایش ظرفیت تولید نفت خود از چهار میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز، به پنج میلیون بشکه در روز تا پایان سال جاری میلادی است.

**دبیرکل اوپک: کاهش بیشتر تولید نفت در نشست کمیته نظارتی به بحث گذاشته نخواهد شد
به گزارش رویترز، «محمد بارکیندو» اعلام کرد که کاهش بیشتر تولید نفت، موضوع نشست آینده (دوم مرداد) کمیته نظارتی مشترک وزیران کشورهای عضو و غیرعضو اوپک نخواهد بود. وزیران انرژی عربستان، روسیه و چندین کشور تولیدکننده مهم نفت دیگر گفته اند که لزومی بر انجام هیچ اقدام فوری برای افزایش قیمت نفت نیست.

**اوپک نگران افزایش تولید نفت لیبی و نیجریه
بلومبرگ به نقل از موسسه مشورتی «جی سی بی انرژی» گزارش داد که میزان تولید روزانه نفت لیبی از ۴۰۰ هزار بشکه در ماه اکتبر به بالای یک میلیون بشکه در روز افزایش یافته و میزان تولید نفت نیجریه نیز در همین بازه زمانی از ۱٫۴ میلیون بشکه به ۱٫۶ میلیون بشکه در روز رسیده است.
«عصام المرزوق» وزیر نفت کویت اعلام کرد: سازمان اوپک ممکن است از این دو کشور بخواهد به منظور کمک به بازگشت توازن به بازار نفت سریع تر تولید خود را کاهش دهند؛ در صورت موافقت آنها با تثبیت تولید در سطح کنونی، پیش از نشست نوامبر از آنها خواهیم خواست در مرحله بعد تولید را کاهش دهند.

**قزاقستان خواهان خروج تدریجی از توافق کاهش تولید نفت
به گزارش رویترز، «قناعت بزومبایف»، وزیر انرژی قزاقستان اعلام کرد که کشورش خواهان خروج تدریجی از توافق جهانی کاهش تولید نفت و افزایش تولید خود ظرف یک یا دو ماه پس از انقضای این قرارداد است.
وی در حاشیه کنفرانس انرژی در استانبول که قرار است امروز (دوشنبه، ۱۹ تیرماه) آغاز شود این مطلب را بیان کرد.

**افزایش صادرات گاز نیجریه در ۶ ماه نخست ۲۰۱۷ میلادی
به گزارش روزنامه the nation نیجریه، صادرات گاز طبیعی مایع از این کشور عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، به چین، ترکیه، هند و برخی کشورهای دیگر در ۶ ماه اخیر افزایش یافته است.
به گزارش منابع صنعتی این کشور، نیجریه در مجموع ۳۸۸ هزار متریک تن گاز طبیعی مایع در ماه ژوئن از طریق ۶ کشتی از بندر «اون» صادر کرده است.
این رقم در ماه مه ۳۸۹ هزار متریک تن بوده است.

**ریییس جمهوری روسیه: قاره سبز گاز روسیه را به آمریکا ترجیح می دهد
به گزارش رویترز، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه گفت: گاز روسیه برای اروپایی ها به دلیل پایین‌تر بودن هزینه های تولید و حمل آن به گاز آمریکا برتری دارد.
البته پوتین کوشش ایالات متحده برای صادرات گاز طبیعی مایع به قاره سبز را تمجید کرد و آن را یک «رقابت سالم» خواند.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>