سه شنبه,۲۶ دی, ۱۳۹۶ | ۳۳ : ۰۸
خانه / Social media / آبرسانی به عشایر در دستور کار قرار گرفت
۱۳۹۵/۱۱/۲۴

آبرسانی به عشایر در دستور کار قرار گرفت

آبرسانی به عشایر در دستور کار قرار گرفت

یک مقام مسئول از تخصیص ۲۰۰ میلیارد ریالی برای آبرسانی به عشایر خبر داد.

به گزارش خبرانرژی، «علی اصغر قانع» معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در حاشیه بهره‌برداری از چند طرح عمرانی در شهرستان کاشان اظهار داشت: برای اجرای طرح‌های آب رسانی به حدود ۳ هزار روستای کشور از ردیف بودجه‌های عمومی در سال آینده ۱۵ هزار میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است که این میزان اعتبار نسبت به سال جاری ۳۰۰ درصد رشد داشته است.

وی افزود: با اجرای این طرح‌های آب‌رسانی افزون بر دو میلیون و ۴۵۰ هزار نفر از جمعیت روستایی کشور از نعمت آب آشامیدنی سالم و پایدار بهره‌مند می‌شوند.

معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور همچنین از اختصاص ۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال در سال جاری از محل ماده ۱۰ مدیریت بحران و ماده ۱۲ حوادث غیرمترقبه برای گذر بحران خشکسالی برای برخی استان‌های کشور خبر داد.

معاون مهندسی توسعه شرکت آب و فاضلاب کشور با اشاره به اینکه ۷۰۰ میلیارد ریال از این اعتبار برای طرح‌های آب رسانی روستاهایی که با تنش آبی مواجه هستند تخصیص داده شده است، افزود: ۲۰۰ میلیارد ریال نیز برای آب رسانی به عشایر اختصاص یافته است.

قانع با بیان اینکه “در دهه فجر امسال از ۳۹۱ طرح آب رسانی در روستاهای کشور بهره‌برداری شد”، گفت: برای اجرای این طرح‌ها ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی هزینه شده است و با بهره برداری از این طرح‌ها یک میلیون و ۱۴۰ هزار تن از مردم روستایی کشور از نعمت آب شرب سالم و پایدار بهره‌مند شدند.

منبع: ایرنا