دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۰۷ : ۰۸
خانه / نفت / پیش بینی گلدمن ساکس قیمت نفت را کاهش داد
۱۳۹۴/۰۶/۲۱

پیش بینی گلدمن ساکس قیمت نفت را کاهش داد

پیش بینی گلدمن ساکس قیمت نفت را کاهش داد

قیمتهای جهانی نفت خام در پایان معاملات آتی دیروز (جمعه، ٢٠ شهریورماه) بازارهای جهانی نفت خام به دنبال تازه ترین پیش بینی بانک آمریکایی گلدمن ساکس کاهش یافت.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی،به نقل از رویترز، از نیویورک، قیمت نفت خام در پایان معاملات آتی دیروز بازار نفت پس از این که بانک گلدمن ساکس پیش بینی خود را درباره قیمتهای جهانی نفت خام برای سال آینده کاهش داد، با افت روبرو شد، در حالی که معاملات بازار سهام تحت تاثیر ارزیابی معامله گران درباره چشم انداز اقتصادی جهان و تصمیم احتمالی بانک خزانه داری ایالات متحده برای افزایش نرخ بهره در هفته آینده، با رشد روبرو شد.

 

کاهش شاخص مصرف کنندگان آمریکا در ماه سپتامبر به پایین ترین سطح خود در سال ٢٠١۵، بازار سهام را تحت تاثیر قرار داد، در حالی که گزارش اولیه دانشگاه میشیگان برای ماه جاری میلادی به ٨۵,٧ رسید، در حالی که این رقم با ٩١.٩ ماه اوت مقایسه می شود و پایین تر از پیش بینی ٩١.٢ اقتصاددانان در نظر سنجی رویترز بود.

 

شاخص سهام در بازار اروپا با کاهش روبرو شد، اما همچنان بیشترین رشد هفتگی را از ماه ژویئه ثبت کرد.

 

ارزش شاخص سهام در بازار وال استریت در پی تصمیم احتمالی بانک خزانه داری آمریکا در نشست ١۶-١٧ سپتامبر (٢۵ تا ٢۵ شهریورماه) با اندکی رشد همراه شد و بیشترین افزایش هفتگی را از ماه ژوئیه ثبت کرد.

 

تعداد اندکی از پیش بینی کنندگان بر این باورند که بانک خزانه داری آمریکا نرخ بهره را برای نخستین بار در حدود یک دهه گذشته افزایش می دهد، اگر چه برآوردها از نگرانی درباره نوسانهای بازار خبر می دهند و رشد اقتصادی تقویت سیاست پولی را به تاخیر خواهد انداخت.

 

در نظرسنجی رویتز از ٧٢ اقتصاددان، تعداد اندکی انتظار دارند که نرخ بهره از رقم کنونی ٠,٢۵-٠ افزایش می یابد.

 

فیل اورلاندو، تحلیلگر ارشد بازار سهام در موسسه فدریتد اینوستورز مستقر در نیویورک در این باره گفت: واکنش به تصمیم بانک خزانه داری آمریکا تاثیر منفی داشته است، ما فکر می کنیم که افزایش نرخ بهره از سوی بانک خزانه داری ایالات متحده می تواند تاثیر مثبتس روی اقتصاد و بازار سهام داشته باشد، زیرا بانک خزانه داری معتقد است که هم اکنون اقتصاد اوضاع خوبی دارد.

 

گلدمن ساکس، که پیش بینی هایش بیشترین تاثیر را روی معاملات بازار نفت دارد، پیش بینی خود را برای نفت خام آمریکا کاهش داد و از رقم پیشین ۵٧ دلار برای هر بشکه به ۴۵ دلار رساند و رقم ۴٩ دلار و ۵٠ سنت را برای قیمت برنت در سال آینده پیش بینی کرد، در حالی که در برآورد پیشین برای این شاخص نفتی ۶٢ دلار برای هر بشکه و دلیل آن مازاد عرضه و نگرانی ها درباره اقتصاد چین اعلام شده است.

 

گلدمن ساکس پیش بینی کرد که حتی قیمتهای نفت خام برآورد شده نمی تواند پایه ثابتی باشد و حتی می تواند تا ٢٠ دلار برای هر بشکه کاهش یابد.
قیمت نفت خام شاخص دابلیو تی آی آمریکا در پایان معاملات آتی دیروز بازار بورس نیویورک (نایمکس) با یک دلار و ٢٩ سنت افت (٢,٨ درصد) به ۴۴ دلار و ۶٣ سنت برای هر بشکه رسید.

 

قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال در پایان معاملات دیروز بازار آی سی یی لندن با ٧۵ سنت (١,۵ درصد) کاهش، ۴٨ دلار و ١۴ سنت برای هر بشکه معامله شد.