دوشنبه,۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ | ۲۸ : ۰۷
خانه / برق / پیک‌ بار مصرف استان یزد از مرز ۱۳۰۰ مگاوات گذشت
۱۳۹۶/۰۳/۲۳

پیک‌ بار مصرف استان یزد از مرز ۱۳۰۰ مگاوات گذشت

پیک‌ بار مصرف استان یزد از مرز ۱۳۰۰ مگاوات گذشت

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای یزد اعلام کرد: پیک بار مصرف امسال استان زودتر از پیک کشوری، در روز ۲۱ خرداماه رقم خورد و از مرز ۱۳۰۰ مگاوات نیز گذشت.

به گزارش خبرانرژی به نقل از ایسنا، «محمدحسن صباغزادگان» که در  اولین نشست ستاد مدیریت مصرف برق استان سخن می‌گفت، بیان کرد: اجرای طرح ذخیره عملیاتی صنایع، اقدامی بسیار موثر برای گذار از پیک تابستان است و امسال در راستای کاهش مصرف انرژی در مقایسه با سال گذشته، مشارکت تمامی بخش‌ها و صنایع در زمینه کاهش مصارف غیرضروری برای عبور از پیک‌بار، لازم و ضروری است .

این مسئول متذکر شد: با توجه به این که در چند سال اخیر پیک مصرف استان در مردادماه رخ‌ داده است لذا احتمال افزایش پیک مصرف وجود دارد و صنعت برق باید آمادگی لازم را در این خصوص داشته باشد .

صباغزادگان به برگزاری جلسه هماهنگی با صنایع استان و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای عبور از پیک تابستان ۹۶ اشاره کرد و افزود: تعدادی از صنایع بزرگ استان از هم‌اکنون برای مشارکت در طرح‌های پیک‌سایی به‌ویژه ماه‌های تیر و مرداد ۹۶ اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی هدف از برگزاری این نشست که با توجه به شروع فصل گرما و لزوم مدیریت مصرف انرژی برگزار شد را انسجام‌بخشی به فعالیت‌های مدیریت مصرف شرکت‌های صنعت برق استان برشمرد و گفت: همکاری و استفاده از پتانسیل شرکت‌های صنعت برق استان یکی از ارکان اصلی مدیریت مصرف برق، برای گذار از فصل گرما و کاهش خاموشی است.

صباغزادگان افزود: همچنین جلب همکاری مشترکان با بهره‌گیری از تجارب داخلی به‌ منظور کاهش نیاز مصرف با استفاده از مدیریت مصرف بار صنایع، از دیگر اهداف اساسی برگزاری نشست‌ ستاد مدیریت مصرف برق استان یزد است .

«محمدرضا صحتی» مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان نیز در این جلسه با اشاره به شرایط خاص و دشوار پیک‌بار تابستان ۹ ۶، افزود: شرکت توزیع برنامه‌های مدیریت مصرف در فصل تابستان ۹ ۶ را به ‌گونه‌ای تدوین کرده است که در آن همکاری صنایع و چاه‌های کشاورزی را افزایش دهد .

پیش‌بینی ۱۴۳۰ مگاواتی پیک نیاز مصرف استان

«فاطمه زارع» رییس گروه مدیریت مصرف شرکت برق منطقه‌ای یزد هم در ادامه به تشریح عملکرد شرکت برق منطقه‌ای در سال ۹ ۶ و تجارب حاصل ‌شده از تعامل با صنایع بزرگ پرداخت و افزود: پیش‌بینی می‌شود پیک نیاز مصرف استان در سال جاری با ورود صنایع جدید به ۱۴۳۰ مگاوات برسد .

وی با اشاره به این ‌که سهمیه کاهش پیک شرکت در سال گذشته ۴۴ مگاوات بوده است، افزود: با هماهنگی و برگزاری جلسات متعدد صورت گرفته با مشترکان، میزان همکاری صنایع در روز پیک‌بار کشور به ۸۱ مگاوات رسید .

زارع ابراز امیدواری کرد که با اجرای طرح‌های tou با جابجایی ساعات پیک‌بار و اجرای طرح ذخیره عملیاتی با صنایع بزرگ، اجرای برنامه کاهش یا قطع برنامه‌ریزی‌شده صنایع و استفاده از ظرفیت نیروگاه چادرملو، پیک‌بار سال ۹۶   را بدون مشکل خاصی سپری کنیم .

رشد قریب ۲۰ درصدی مصرف انرژی صنایع بزرگ

«سیدمحمود حیدری» کارشناس مسئول آمار و طراحی دیاگرام‌های شرکت برق منطقه ای یزد هم گزارشی از وضعیت ماهانه رشد پیک و انرژی، مقایسه هفتگی پیک نیاز مصرف استان و کشور ارائه داد که رشد ۱۹٫۱۲ درصدی مصرف انرژی صنایع بزرگ در دو ماهه نخست سال جاری، تاثیر پیک لحظه‌ای صنایع بزرگ، بارگیری صنایع جدید در افزایش پیک بار استان در روز ۲۱ خرداد از موارد مطرح شده توسط وی، در این گزارش بود .

همچنین در این جلسه مباحث و راهکارهایی در خصوص جلب مشارکت مشترکین صنعتی، کشاورزی و تجاری، تشویق مشترکان برتر به‌منظور رعایت الگوی مصرف، تعامل با آموزش‌وپرورش، برگزاری سمینارهای تخصصی، اجرای طرح‌های مدیریت مصرف و اقدامات انجام شده برای کاهش پیک بار توسط کارشناسان شرکت‌ توزیع برق یزد ارائه شد.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>