یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۳ : ۱۰
خانه / نفت / چراغ سبز مجلس برای فروش نفت به افراد خاص
۱۳۹۴/۰۷/۰۸

چراغ سبز مجلس برای فروش نفت به افراد خاص

چراغ سبز مجلس برای فروش نفت به افراد خاص

در حالی که فروش نفت به برخی نهادها و افراد خاص از طرف معاون اول رئیس‌جمهور ممنوع شده بود، در این میان یک عضو کمیسیون انرژی مجلس نسبت به فروش نفت به افراد خاص گفت: اگر فردی شرایط خرید نفت را داشته باشد مانعی نخواهد داشت.

به گزارش خبرانرژی،  در خرداد ماه امسال، اسحاق جهانگیری در مراسم آغاز به کار هشت طرح جدید پالایشگاه میعانات گازی با اشاره به ساز و کار جدید فروش و صادرات نفت خام ایران در دولت یازدهم، گفته بود: در گذشته فروش نفت به برخی از نهادها و اشخاص انجام می‌گرفت اما در سیاست جدید دولت، فروش و صادرات نفت متمرکز شده و صرفا از طریق امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران انجام می‌شود.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در حال حاضر فروش نفت خام به اشخاص یا نهادهای مختلف ممنوع است، تصریح کرد: در دولت گذشته متاسفانه برخی از محموله های نفت ایران به برخی از اشخاص یا نهادها فروخته می‌شد که با گذشت چند سال هنوز پول این نفت‌ها به حساب خزانه واریز نشده است. اما در همین راستا یک عضو کمیسیون انرژی در گفت‌‌و‌گو با اقتصادنیوز گفت: فروش نفت به افراد اگر دارای شرایط باشد مانعی ندارد.

امیرعباس سلطانی، عضو کمیسیون انرژی مجلس در این باره به اقتصادنیوز گفت: اگر کسی شرایط لازم برای خرید نفت را داشته باشد هیچ مانعی ندارد.

عضو کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی درباره فروش نفت به بابک زنجانی تصریح کرد: بحث بابک زنجانی یک بحث جدایی است. بابک زنجانی با هدف رانت آمده بود و در همه‌جا هم نفوذ کرده بود و با وجود مشکلات و سابقه‌ای که داشت اجازه فروش نفت را به او دادند. اگر کسی شرایط خرید نفت را داشته باشد مانعی ندارد.

سلطانی در پاسخ به این سوال که آیا با فروش نفت به افراد خاص مشکلاتی نظیر بابک زنجانی پیش نخواهد آمد؟ بیان کرد: متاسفانه در بحث بابک زنجانی مدیریت و نظارتی انجام نشد و او از اول با این هدف آمد که کلاهبرداری کند نه اینکه کاری انجام دهد.

 

منبع: اقتصاد نیوز