جمعه,۲۹ دی, ۱۳۹۶ | ۰۸ : ۰۷
خانه / گاز / چگونه کمبود گاز مازندران در روزهای برفی مدیریت شد؟
۱۳۹۵/۱۲/۰۲

چگونه کمبود گاز مازندران در روزهای برفی مدیریت شد؟

چگونه کمبود گاز مازندران در روزهای برفی مدیریت شد؟

مدیرعامل گاز مازندران گفت: با برف سنگین در سال ۸۶ و با اشتراک ۷۰۰ هزار نفر قطعی گاز صورت گرفت در حالی که در سال جاری با یک میلیون و ۲۵۰ هزار اشتراک با قطعی یا افت فشار گاز به وجود نیامد.

به گزارش خبرانرژی، محمد اسماعیل ابراهیم زاده در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به وضعیت گاز در این استان، خاطرنشان کرد: با توجه به قطعی گاز ایران از سوی ترکمنستان در دی ماه امسال، با تدبیر وزارت نفت مدیریت جهادی صورت گرفت تا  قطعی گاز در این استان به وقوع نپیوندد.

وی با اشاره به اینکه با قطع گاز ترکمنستان در ۱۲ دی ماه، فرهنگ صرفه جویی در کشور حاکم شد، از تقویت فشار گاز مازندران توسط ایستگاه های مجاور خبرداد و افزود: ایستگاه های تقویت فشار در استان های گیلان، مازندران و گلستان که در گذشته احداث شده بود و استفاده ای نمی شد که با قطعی گاز ترکمنستان وارد مدار شد.

ابراهیم زاده با بیان اینکه شرکت انتقال گاز مازندران دارای ۱۰ منطقه در استان است که در شهرهای رشت، رامسر، نور، نکا و گرگان ایستگاه تقویت فشار دارد، تصریح کرد: با قطع شدن گاز ترکمنستان ایستگاه دشت شاد توسط توان داخلی افزایش ظرفیت داده شد.

وی با بیان اینکه در هفته جاری در قریب به  ۷۰درصد کشور افت دما رخ داد، افزود: همچنان از شهروندان درخواست می کنیم تا دمای منازل را ۱۷ تا ۲۴ درجه نگه داری کنند.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران با اشاره به اینکه پیشرفت خط لوله انتقال گاز به مازندران در کیاسر نیز بسیار مناسب است، اظهار کرد: احداث این خط لوله با دستور وزیر نفت سرعت گرفته و در هفته دولت سال ۹۶ به بهره برداری می رسد تا  دغدغه مازندرانی ها برای بهره مندی از نعمت گاز رفع شود.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>