یکشنبه,۲۹ بهمن, ۱۳۹۶ | ۲۶ : ۰۴
خانه / نفت / کاهش تعداد سکوهای نفتی فعال در آمریکا ادامه دارد
۱۳۹۴/۰۲/۲۶

کاهش تعداد سکوهای نفتی فعال در آمریکا ادامه دارد

کاهش تعداد سکوهای نفتی فعال در آمریکا ادامه دارد

تعداد سکوهای فعال نفتی آمریکا که در واکنش به سقوط قیمت نفت در حال کاهش است، برای بیست و سومین هفته متوالی کاهش یافت و به ۶۶۰ عدد رسید.

به گزارش اژانس خبری انرژی،به نقل رویترز، تعداد دکل های نفتی آمریکا در هفته گذشته ۸ عدد کاهش یافت و به ۶۶۰ دکل فعال رسید. این کاهش کمترین کاهش از ماه دسامبر تاکنون به شمار می رود. در ۲ هفته پیش از این هفته به ترتیب ۱۱ و ۲۴ دکل نفتی آمریکا خاموش شده بود.

بر اساس این گزارش، سرعت کند کاهش تعداد دکل های نفتی آمریکا در هفته گذشته که به علت بهبود قیمت نفت، رخ داده است، می تواند نشان از احتمال پایان یافتن روند نزولی فعالیت دکل های حفاری این کشور داشته باشد.

بر اساس گزارش بیکر هیوز، بزرگ ترین شرکت خدمات نفتی در جهان، با کاهش هفته گذشته، تعداد سکوهای فعال برای بیست و سومین هفته متوالی کاهش یافته است که رکوردی بی سابقه به شمار می رود و این تعداد به کمترین رقم از آگوست ۲۰۱۰ رسیده است.

از اکتبر گذشته که تعداد دکل های نفتی فعال آمریکا به رکورد ۱۶۰۹ عدد رسید تاکنون، تولیدکنندگان آمریکایی هزینه های خود را کاهش دادند و هزاران فرصت شغلی را حذف کردند و بیش از نیمی از سکوهای فعال نفتی این کشور را در واکنش به سقوط قیمت نفت از فعالیت خارج کردند.