یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۳ : ۰۵
خانه / آب / کاهش تولید آب تصفیه‌خانه و افت فشار آب اصفهان/ حل مشکل تا ساعات پایانی امشب
۱۳۹۴/۰۶/۲۹
در اثر سیلابی شدن زاینده‌رود صورت گرفت:

کاهش تولید آب تصفیه‌خانه و افت فشار آب اصفهان/ حل مشکل تا ساعات پایانی امشب

کاهش تولید آب تصفیه‌خانه و افت فشار آب اصفهان/ حل مشکل تا ساعات پایانی امشب

معاون بهره‌برداری شرکت آبفای استان اصفهان گفت: سیلابی شدن رودخانه زاینده‌رود ظرفیت تولید آب در تصفیه‌خانه آب باباشیخعلی را ۸۰ درصد کاهش داد و باعث افت فشار آب در بیشتر مناطق اصفهان و قطعی آب در برخی مناطق شد.

 
به گزارش آژانس خبری انرژی،به نقل از(پاون)، “حسن غلامی” با اعلام این خبر اظهار داشت: به‌دنبال وقوع سیلاب در بالادست رودخانه زاینده‌رود در ابتدای شب گذشته کدورت آب به ۳۰۰PPM رسید، این درحالیست که این رقم در نیمه‌های شب به ۱۵ هزار PPM رسیده و منجر به مختل شدن فرایند تصفیه در تصفیه خانه باباشیخعلی شد؛ به طوریکه دبی تصفیه‌خانه به حدود ۱٫۵ مترمکعب در ثانیه کاهش یافت؛ در حالی‌که ظرفیت تصفیه‌خانه در شرایط طبیعی ۱۱٫۵ مترمکعب است.

 
وی افزود: ابتدای صبح امروز کدورت آب به ۶ هزار PPM رسید و سپس با خروج گل و لای از آب ورودی به تصفیه‌خانه ساعت ۱۲ ظهر کدورت به ۳۰۰PPM رسید و این امر باعث شد که دبی تصفیه‌خانه به حدود ۲ مترمکعب افزایش یابد. همچنین با بهره‌برداری از فاز اول تصفیه‌خانه و خروج گل و لای از تأسیسات انتظار می‌رود تا عصر امروز دبی تصفیه‌خانه به ۵ مترمکعب در ثانیه افزایش یابد.

 
غلامی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود با تثبیت کدورت آب ورودی فاز دوم ۵ مترمکعب دیگر به ظرفیت تصفیه‌خانه افزوده شود، ادامه داد: در نهایت با ادامه این روند و کاهش کدورت، دبی تصفیه‌خانه به ظرفیت نرمال که ۱۱٫۵ مترمکعب است، می‌رسد و انتظار می‌رود این مشکل تا ساعات پایانی شب حل شود.

 
معاون بهره‌برداری شرکت آبفای استان اصفهان گفت: در حال حاضر ۲۰ درصد تصفیه‌خانه باباشیخعلی در مدار قرار دارد که بر این اساس آب شرب مشترکین از طریق چاه‌هایی که کیفیت آنها مورد تأیید قرار گرفته انجام می‌شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر ۴ حلقه چاه فلمن با ظرفیت ۶۰۰ لیتر و حدود ۱۲۰۰ لیتر از چاه‌های متفرقه در سطح شهر در مدار قرار گرفتند، تا قسمتی از آب شرب مشترکین تأمین شود و نیز تانکرهای آب‌رسانی هم، جهت تأمین آب شرب مشترکین در سطح شهر فعال هستند
معاون بهره‌برداری شرکت آبفای استان اصفهان تصریح کرد: در حال حاضر تمامی اقدام‌های لازم برای فراهم آوردن شرایط عادی در حال انجام است و امید است با بهبود شرایط موجود تا ساعات آینده مشکلات افت فشار و بعضاً قطعی آب به حداقل ممکن کاهش یابد.