یکشنبه,۱ بهمن, ۱۳۹۶ | ۴۹ : ۱۱
خانه / برق / کاهش تولید از میدان شیل مارسلوس آمریکا
۱۳۹۴/۰۳/۱۰

کاهش تولید از میدان شیل مارسلوس آمریکا

کاهش تولید از میدان شیل مارسلوس آمریکا

آمارهای دولتی نشان می‌دهند که به دلیل افت قیمتهای گاز، تولید از میدان شیل مارسلوس آمریکا نخستین بار کاهش می‌یابد.

به گزارش اژانس خبری انرژی به نقل از رویترز، آمارهای دولتی نشان دادند که با تداوم افت قیمتهای گاز، تولید گاز طبیعی از میدان شیل مارسلوس نخستین بار با کاهش روبرو می‌شود.

براساس این گزارش، تولید از این میدان در دهه گذشته افزایش یافته است و هم‌اکنون نیز یک پنجم تولید گاز آمریکا را به خود اختصاص می‌دهد.

کاهش تولید از این میدان ممکن است سبب بالا رفتن نگرانیها شود زیرا آمریکا بر تداوم تولید قابل‌توجه گاز ارزانقیمت از میدان مارسلوس حساب کرده است تا تقاضای روبه‌رشد مصرف‌کنندگان صنعتی و مولدهای برق را تأمین کند و بتواند تا سال ٢٠١٧ میلادی به صادرکننده اصلی گاز بدل شود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که تولید از میدان روبه‌رشد مارسلوس واقع در پنسیلوانیا و ویرجینیای غربی در چند سال آینده و تا پیش از آغاز روند کم‌شتاب کاهشی به دلیل افت قیمتهای گاز تغییری نمی‌کند.

بنابراین گزارش، آمارهای اخیر نشانگر رکود در این بخش است. شمار دکلهای حفاری در این منطقه در ماههای اخیر به پایینترین سطح از سال ٢٠١١ میلادی تاکنون کاهش یافته است و شرکتهای حفاری از جمله چساپیک انرژی و کبوت اویل‌اند‌گس نیز به دلیل کاهش قیمتها، برخی از فعالیتهای تولیدی خود را به طور موقت متوقف کرده‌اند.

کاهش قیمتها همچنین می‌تواند سبب شود که این میدان نخستین کاهش تولید سالانه خود را از زمان آغاز استفاده تولیدکنندگان از فناوریهای شکست هیدرولیک و حفاری افقی برای توسعه این میدان تجربه کند.

با این حال، بسیاری از تحلیلگران اعلام کرده‌اند که با افزایش تقاضای گازی و پایان یافتن پروژه‌های بیشتر برای انتقال سوخت از این منطقه، رشد تولید از میدان مارسلوس در چند سال آینده همچنان ادامه دارد. این رویداد می‌تواند سبب افزایش قیمتهای منطقه شود، قیمتهایی که به پایینترین سطح در ١۴ سال اخیر کاهش یافته است.

‎کیت بارنت، رئیس بخش تحلیلهای اصولی شرکت ریسک منجمنت ال‌ال‌سی در هیوستون، گفت: به دلیل خطوط لوله جدید، تا سال ٢٠٢٠ میلادی هر سال شاهد کاهش رشد تولید در میدان مارسلوس خواهیم بود.

در همین حال، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش چشم‌انداز سالانه انرژی سال ٢٠١۵ خود پیش‌بینی کرد که رشد تولید از این میدان تا سال ٢٠١٨ میلادی تغییر نکند و در بازه سالهای ٢٠١٩ تا ٢٠٢۵ میلادی با کاهش سالانه یک درصدی روبرو شود.

دانا فان واگنر، تحلیلگر بلندپایه بخش بالادستی این موسسه، گفت: کاهش قیمتهای گاز به همراه افت قیمتهای نفت سبب کاهش فعالیتهای حفاری در حوزه مارسلوس شده است، بنابراین، تولید از چاههای جدید تنها افت تولید را در چاههای قدیمی جبران می‌کند.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا همچنین پیش‌بینی کرد که قیمتها در بخشهایی از میدان مارسلوس تا سال ٢٠١۶ میلادی زیر دو دلار حفظ می‌شود و تا سال ٢٠٢٠ میلادی نیز از چهار دلار فراتر نمی‌رود.