یکشنبه,۲۹ بهمن, ۱۳۹۶ | ۲۳ : ۰۴
خانه / منهای انرژی / کاهش تولید نفت شیل
۱۳۹۴/۰۲/۲۲
اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد:

کاهش تولید نفت شیل

کاهش تولید نفت شیل

تولید نفت از شیل های نفتی آمریکا در ماه جاری حدود یک درصد کاهش یافت. به گفته کارشناسان، این آغاز روند نزولی تولید شیل است.

یه گزارش اژانس خبری انرژی، به نقل ازپایگاه اینترنتی ورلد اویل، برآوردهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان میدهد که میزان تولید نفت از صخره های سخت همچون میادین بیکن در داکوتای شمالی و ایگل فورد تگزاس در ماه می حدود ۵۴ هزار و ٢٢٧ بشکه در روز کاهش خواهد یافت. این اداره افزود: در ماه ژوئن نیز میزان تولید با ٨۶ هزار بشکه کاهش به ۵,۵۶ میلیون بشکه در روز خواهد رسید که کمترین رقم در ۵ ماه اخیر به شمار میرود.
افت قیمت نفت در سال گذشته به شدت بخش شیل نفتی آمریکا را تحت تاثیر قرار داد و موجب کاهش حجم تولید آن شد. شرکتهای حفاری هم مجبور شدند نیمی از دکلهای حفاری را تعطیل کنند که به بیکار شدن دهها هزار نفر منجر شد. به گفته بزرگترین تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا همچون کونوکوفیلیپس، کاهش هزینه ها به حدی بوده که موجب افت تولید داخلی شده است.
آمریتا سن تحلیلگر مشهور نفتی در این باره گفت: حتی اگر امروز ١٠ دکل کار خود را دوباره آغاز کنند، باز هم ما با افت تولید مواجه هستیم. ما به یک نقطه عطف رسیده ایم، جایی که تعداد دکلهای موجود کفاف جبرا کاهش تولید را نمی دهد. دو هفته قبل نیز موسسه استاندارد چارترد پیش بینی کرده بود که میزان تولید نفت شیل آمریکا در ماه ژوئن روزانه ٧٨ هزار بشکه کاهش خواهد یافت و مجموع کاهش تولید این بخش در سه ماه نخست ٢٠١۵ به ١٣٧ هزار بشکه در روز خواهد رسید.