یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۰۳ : ۱۱
خانه / نفت / کاهش قیمت در بازار نفت ادامه دارد
۱۳۹۴/۰۷/۰۷

کاهش قیمت در بازار نفت ادامه دارد

کاهش قیمت در بازار نفت ادامه دارد

بهای نفت در معاملات امروز(سه‌شنبه) بازار‌های جهانی تقریبا ثابت ماند.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی،به نقل از رویترز، بهای نفت در بازار‌های جهانی امروز پس از کاهش تقریبا سه درصدی در روز گذشته به دلیل افزایش نگرانیها درباره‌ سلامت اقتصادی آسیا و تولید بالا تقریبا ثابت ماند.

 

سهام شرکت‌های واسطه نفتی همچون گلنکور و نابل گروپ به شدت لطمه خورد و اعلام ورشکستگی یک شرکت کشتیرانی ژاپن تازه‌ترین نشانه‌ مبنی بر این است که قیمت پایین انرژی و مواد خام در حال ایجاد یک بحران در بخش انرژی است.

 

نفت برنت امروز بدون تغییر ۴۷ دلار و ۳۴ سنت داد و ‌ستد شد و نفت آمریکا با سه سنت کاهش به ۴۴ دلار و ۴۰ سنت رسید. نفت برنت در معاملات روز دوشنبه بیش از ۲٫۵ درصد کاهش را تجربه کرده بود.

 

آنچه که روند نزولی بازار را کمی بهبود بخشید، آمار برآورد کاهش بیش از یک میلیون بشکه‌ای ذخایر نفتی اوکلاهاما است.

 

محققان موسسه انرژی اسپکت با بیان اینکه این امر می‌تواند تولید نفت آمریکا را در سه ماهه چهارم از ۹ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه پیش‌بینی شده به هشت میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز تنزل دهد، افزود: تولید نفت آمریکا به سرعت در حال کاهش است و روند ایجاد تعادل مجدد در بازار‌های نفتی شروع شده است.

 

به رغم این چشم‌انداز دشوار برای آمریکای شمالی چشم‌انداز جهانی همچنان ناامید‌کننده است.

 

قیمت نفت به همراه بیشتر کالاهای دیگر اخیرا به شدت کاهش یافته و بهای نفت از تابستان گذشته تاکنون تقریبا ۶۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است.

 

بانک ای ان زد امروز اعلام کرد: سود شرکتهای صنعتی در چین در ماه اوت نسبت به دوره مشابه سال قبل ۸٫۸ درصد کاهش یافته و بیشترین کاهش در تولید زغال‌سنگ، نفت و فلزات رخ داده است.

 

این در حالی است که دنیس خرامف معاون وزیر منابع طبیعی و اکولوژی روسیه امروز اعلام کرد که تولید نفت این کشور در سال ۲۰۱۵ انتظار می‌رود کمی نسبت به سال قبل افزایش پیدا کند و به ۵۲۶ هزار تن (۱۰ میلیون و ۵۶۰ هزار بشکه در روز) برسد.

 

این رقم حدود یک میلیون تن بیشتر از تولید نفت روسیه در سال گذشته است اما کمتر از پیش‌بینی‌ وزارت اقتصاد روسیه مبنی بر تولید ۵۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تن نفت توسط این کشور در سال جاری است.این امر نشان می‌دهد نه روسیه و نه تولید‌کنندگان بزرگ نفت خاورمیانه در اوپک هیچ تمایلی به کاهش تولید و بالا‌بردن قیمت‌ها ندارند.

 

کویت و امارات از اعضای اوپک به‌طور ضمنی گفته‌اند که به سیاست دفاع از سهم بازار از طریق حفظ تولید بالا ادامه خواهند داد و آن را به بالابردن قیمت‌ها از طریق کاهش تولید ترجیح می‌دهند.