دوشنبه,۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ | ۳۳ : ۰۷
خانه / آب / کاهش ورودی سدهای کشور
۱۳۹۶/۰۳/۰۹

کاهش ورودی سدهای کشور

کاهش ورودی سدهای کشور

در هفته اول خرداد ماه جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ورودی سدهای بزرگ کشور ۱۵ درصد کاهش یافته است.

به‌گزارش خبرانرزی به نقل از ایسنا، امسال با توجه به بارش‌های زمستانی و بهار سال پربارش نام گرفت، اما بر اساس آخرین آمار ثبت شده حجم آب ورودی به سدهای کشور در مدت زمان یاد شده ۳۲.۶۹ میلیارد مترمکعب بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۸.۳۰ میلیارد متر مکعب، از ۱۵ درصد کاهش برخوردار است.

 میزان خروجی آب سدهای کشور در سال جاری ۲۳.۹۹ میلیارد متر مکعب بوده که در مقایسه با ۲۳.۸۸ میلیارد متر مکعب خروجی سال قبل، اختلاف فاحشی نداشته است.

همچنین از ابتدای مهر ماه گذشته تا هفته اول خرداد ماه جاری ۶۷ درصد مخازن سدهای کشور پر و ۳۳ درصد آن خالی است.

گفتنی است ظرفیت کل مخازن سدهای کشور در سال جاری ۴۹.۷ میلیارد متر مکعب است که حجم ۳۳.۴۵ میلیارد متر مکعب آن پر است و در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته ۳۳.۹۹ میلیارد متر مکعب، با ۲ درصد کاهش مواجه است.

طبق اعلام وزارت نیرو حجم جریان‌های سطحی کشور از ابتدای مهرماه گذشته تا پایان اردیبهشت ماه جاری ۴۱ هزارو ۹۷۸ میلیون متر مکعب بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۵ هزارو ۴۷۷ میلیون متر مکعب، به میزان ۸ درصد کاهش داشته است.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>