دوشنبه,۲۹ آبان, ۱۳۹۶ | ۴۵ : ۱۲
خانه / نفت / کرایه حمل بزرگترین نفتکش های جهان به بالاترین رقم از ماه ژانویه رسید
۱۳۹۴/۰۲/۲۶
با رشد عرضه نفت عربستان و عراق؛

کرایه حمل بزرگترین نفتکش های جهان به بالاترین رقم از ماه ژانویه رسید

کرایه حمل بزرگترین نفتکش های جهان به بالاترین رقم از ماه ژانویه رسید

با رشد عرضه نفت عربستان و عراق به عنوان دو تولیدکننده بزرگ منطقه خلیج فارس، کرایه حمل نفتکش ها افزایش یافت و به بالاترین رقم از ماه ژانویه رسید.

به گزارش اژانس خبری انرژی،به نقل از بلومبرگ؛ کرایه حمل یک محموله دو میلیون بشکه ای از نفت عربستان به مقصد ژاپن به عنوان ‘مسیر معیار’ به ٨١ هزار و ۵١٣ دلار در روز رسید که نسبت به پنجشنبه گذشته ١٣ درصد رشد نشان می دهد.

براساس آمارهای رسمی؛ نرخ کرایه ای که شرکتهای نفتی به نفتکش های غول پیکر می پردازند، با ٩,١ درصد افزایش به ٧۶.٨٢ واحد جهانی رسیده و بازار مبادلات بالتیک اعلام کرده که کرایه حمل نفتکش ها در ١۵ مسیر از ١۶ مسیر مورد بررسی با افزایش مواجه شده است.

براساس این گزارش، عربستان به اوپک اعلام کرد که در ماه آوریل روزانه ١٠,٣ میلیون بشکه نفت تولید کرده که نزدیک به سطوح بالای سه دهه گذشته است و به نظر می رسد بزرگترین صادرکننده نفت جهان به دنبال حفظ سهم خود از بازار است.

صادرات نفت خام عراق نیز در ماه می با ٧٠٠ هزار بشکه افزایش به ٣,٧۵ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

ایریک هاوالدسن تحلیلگر بازار اوراق پارتو در اسلو در این رابطه گفت: دنیا را نفت فراگرفته و این خبر خوبی برای شرکتهای حمل و نقل است زیرا معمولا در این موقع از سال وضع این شرکت ها چندان خوب نیست.