سه شنبه,۲۶ دی, ۱۳۹۶ | ۱۰ : ۰۳
خانه / منهای انرژی / کشف یک ذخیره جدید نفتی در آرژانتین
۱۳۹۴/۰۳/۰۵

کشف یک ذخیره جدید نفتی در آرژانتین

کشف یک ذخیره جدید نفتی در آرژانتین

شرکت دولتی انرژی وای‌پی‌اف آرژانتین روز دوشنبه (چهارم خرداد ماه) از کشف یک میدان جدید نفتی در بخش جنوبی این کشور خبر داد.

به گزارش اژانس خبری انرژی،به نقل ازرویترز، شرکت وای‌پی‌اف روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک میدان نفتی متعارف با ظرفیت حدود ۴٠ میلیون بشکه نفت در ایالت ریونگرو در جنوب آرژانتین کشف کرده است.

به گفته وای‌پی‌اف، این ذخیره در پی حفر چاه مانزانو گراند ایکس-١ به عمق سه هزار متر کشف شد و دومین اکتشاف این شرکت در بلوک لوس‌کالدنس به شمار می‌رود.

وای‌پی‌اف از سال ٢٠٠١ میلادی امتیاز این بلوک را در اختیار دارد. این امتیاز به‌تازگی تا سال ٢٠٣۶ میلادی تمدید شده است.

شرکت وای‌پی‌اف در سال ٢٠١٢ میلادی و پس از متهم شدن مالک آن، شرکت رپسول اسپانیا، ملی شد. رپسول به کوتاهی در سرمایه‌گذاری و در نتیجه ایجاد کسری انرژی در سومین اقتصاد بزرگ آمریکای لاتین متهم شده بود.

آرژانتین امیدوار است که با افزایش سرمایه‌گذاری در ذخیره واکا موئرتا در حوزه پاتاگونیا در جنوب این کشور، بتواند واردات انرژی خود را کاهش دهد. واردات انرژی آرژانتین در حال به پایان رساندن ذخایر ارزی این کشور است.

سرمایه‌گذاران بسیاری به دلیل سیاستهای مداخله‌گرانه دولت تمایلی به حضور در این کشور ندارند. از جمله اقدامهای مداخله‌گرانه دولت آرژانتین می‌توان به محدودیت در واردات، کنترل ارز داخلی و مصادره شرکت وای‌پی‌اف از شرکت رپسول اسپانیا در سال ٢٠١٢ میلادی اشاره کرد.

بنا بر آمارهای دولتی، تولید نفت آرژانتین در ماه مارس با ٠,٧ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه پارسال به ٢.۶٢ میلیون مترمکعب رسید.

به دلیل کمبود دائمی سرمایه‌گذاری در صنعت نفت آرژانتین، تولید روزانه داخلی این کشور در دهه اخیر از ٨۵۵ هزار بشکه در روز به رقم کنونی ۵۵٠ هزار بشکه در روز کاهش یافته است.