دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۸ : ۰۷
خانه / Social media / کفه سنگین ترازوی مصرف انرژی در هفته‌ گذشته
۱۳۹۶/۰۱/۱۵

کفه سنگین ترازوی مصرف انرژی در هفته‌ گذشته

کفه سنگین ترازوی مصرف انرژی در هفته‌ گذشته

گزارش وضعیت شبکه سراسری برق کشور در هفته دوم فروردین ماه امسال حاکی از رشد ۲.۵ درصدی انرژی تأمین شده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است.

 به‌گزارش خبرانرژی به نقل از ایسنا، پیک بار مصرفی در هفته دوم سال جاری برابر با ۲۹ هزار و ۴۶ مگاوات بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۲۶۲ مگاوات رشد داشته است.

همچنین مقایسه تغییرات انرژی مورد نیاز مصرف اصلاحی روزانه در هفته دوم نشان می‌دهد که کل انرژی موردنیاز اصلاحی نسبت به هفته قبل در سال جاری حدود ۱.۹۷ درصد و نسبت به هفته متناظر سال قبل حدود ۰.۷۹ درصد رشد داشته است.

براساس این گزارش، مقایسه تغییرات حداکثر توان موردنیاز مصرف اصلاحی در پیک شب نشان می‌دهد حداکثر نیاز مصرف اصلاحی در هفته دوم سال جاری برابر با ۲۹ هزار و ۴۶ مگاوات بوده که در مقایسه با هفته گذشته حدود ۶.۴۲ درصد و در مقایسه با هفته متناظر سال قبل حدود ۰.۹۱ درصد افزایش داشته است.

این در حالی است که مقایسه تغییرات حداکثر توان موردنیاز مصرف اصلاحی در پیک روز نشان می‌دهد که حداکثر نیاز مصرف اصلاحی در این هفته برابر با ۲۵ هزار و ۴۳۲ مگاوات بوده که در مقایسه با هفته قبل حدود ۷.۷۳ درصد، و نسبت به هفته متناظر سال قبل ۱.۴۵ درصد کاهش داشته است.

همچنین برآوردها از میزان قابل تأمین انرژی برای لحظه پیک شب در هفته سوم حدود ۴۱ هزار مگاوات است که پیش بینی می‌شود حداکثر نیاز مصرف در همین زمان حدود ۳۱ هزار مگاوات باشد.

گفتنی است، این برآوردها برای تأمین لحظه پیک روز در هفته سوم فروردین نیز برابر با ۴۱ هزار و ۱۰۰ مگاوات است که حداکثر نیاز مصرفی حدود ۲۸ هزار و ۵۰۰ مگاوات برآورد شده است

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>