یکشنبه,۲۹ بهمن, ۱۳۹۶ | ۲۶ : ۰۴
خانه / پتروشيمي / کلنگ واحد کاتالیست پتروشیمی خرم‎آباد زده شد
۱۳۹۴/۰۳/۰۵

کلنگ واحد کاتالیست پتروشیمی خرم‎آباد زده شد

کلنگ واحد کاتالیست پتروشیمی خرم‎آباد زده شد

استاندار لرستان:سرمایه‎گذاری طرح ۲۰ میلیارد دلار و ۱۰ میلیارد تومان ارزش ریالی آن است.
به گزارش اژانس خبری انرژی،مهندس هوشنگ بازوند استاندار لرستان در مراسم کلنگ‎زنی این واحد، بیان کرد: یکی از مصوبات سفر ریاست جمهور به استان ایجاد شهرک صنعتی پتروشیمی توسط بخش خصوصی بود که البته در این راستا ما باید زیرساخت‎های لازم آن را فراهم کنیم.

وی اضافه کرد: در همین خصوص امروز با تولی‎گری خود پتروشیمی لرستان این کار صورت می‎گیرد و امیدواریم بخش خصوصی بتواند در این شرکت سرمایه‎گذاری کند.

بازوند ادامه داد: این شرکت شرایط خوبی دارد و نزدیکی آن به صنایع مادر باعث تاثیر در قیمت کالا می‎شود که قطعاً دارای توجیه اقتصادی دوچندانی برای ایجاد آن است.

استاندار لرستان تصریح کرد: کاتالیست یک طرح توسعه‎ای در رابطه با پتروشیمی‎ها بوده که سرمایه‎گذاری آن حدود ۲۰ میلیارد دلار و ۱۰ میلیارد تومان ارزش ریالی آن است که امروز کلنگ‎زنی می‎شود.

وی اظهار کرد: امیدواریم با همت مدیران پتروشیمی بعد از یک سال به بهره‎برداری برسد. قطعاً این طرح می‎تواند به یک قطب صنعتی پتروشیمی تبدیل شود.

بازوند با بیان اینکه در سفر هیات دولت به صنایع پتروشیمی استان تاکید شده و وزیر نفت نیز بر آن مصر است، افزود: این پروژه می‎تواند منشا یک سرمایه‎گذاری خوب باشد و طبیعی است که در ادامه اشتغالزایی خوبی برای استان خواهد داشت.

به گفته استاندار کل سرمایه‎گذاری این طرح ۸۰، ۷۰ میلیارد تومان بوده که طراحی توسعه‎ای است و می‎تواند به سایر پتروشیمی‎ها کمک کند چراکه در یک مسیر قرار دارد.