شنبه,۲۵ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۵ : ۰۲
خانه / گاز / گازرسانی به سراسر ایران طی سه سال آینده محقق می‌شود
۱۳۹۴/۰۶/۱۱
معاون شرکت ملی گاز:

گازرسانی به سراسر ایران طی سه سال آینده محقق می‌شود

گازرسانی به سراسر ایران طی سه سال آینده محقق می‌شود

معاون شرکت ملی گازگفت: گازرسانی به تمام نقاط ایران تا سه سال آینده محقق می شود.

 

به گزارش آژانی خبری انرژی، محمدرضا غروی در آیین تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌شمالی، اظهارکرد: براساس برنامه ریزی ها طی سه سال آینده ۶۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای گازرسانی به ۱۰ هزار روستا و۱۰۰ شهر باقی‌مانده در نظر گرفته‌شده است.

 

 

وی با بیان این که از ابتدای تشکیل شرکت گاز تاکنون ۱۰ میلیون انشعاب گاز نصب شده است، گفت: درحال حاضر ۲۲ میلیون واحد مسکونی شامل یک هزار و ۵۰ شهر و ۱۸ هزار روستا، گاز‌رسانی شده است.

 

غروی با بیان اینکه ضریب برخورداری از گاز شهری درایران ۹۶ درصد است، گفت: هم اکنون۶۱ درصد از مردم روستاهای ایران از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

 

وی گفت: از محل تسهیلات قانون بودجه طی سال گذشته، ۱۹٫۴ میلیارد دلار به منظور توسعه زیرساخت‌های گاز کشور مصوبه گرفته‌شده تا بتوان در سال ۹۶ همه شهرهای کشور و بیش از ۳۰ هزار روستا بالای ۲۰ خانوار کشور گازرسانی شوند.

 

وی خاطر نشان کرد:امیدواریم ۱۰۰ درصد شهرها و ۹۵ درصد روستاهای کشور را از نعمت گاز بهره‌مند کنیم.

 

معاون شرکت ملی گاز ایران با اشاره به صادرات گاز به دیگر کشورها ،عنوان کرد: ایران در صورت موافقت عراق آمادگی صادرات گاز به بغداد را دارد.

 

غروی با اشاره به این که تا پایان سال آینده صادرات گاز به بصره انجام می‌شود،افزود: قرارداد صادرات گاز به ترکیه و پاکستان برای گازرسانی بسته شده است.

 

وی با بیان اینکه در زمینهٔ تجارت گاز کشورهای حاشیه خلیج‌فارس اعلام نیاز کرده‌اند واروپا نیزیکی از متقاضیان گاز ایران است،‌ خاطرنشان کرد: مردم در مصرف گاز صرفه‌جویی داشته باشند تا این نعمت برای نسل‌های آینده نیز باقی بماند.

 

بر اساس این گزارش ،در این مراسم از زحمات حسین تقی نژاد تقدیر و محسن عرب مقصودی به عنوان مدیر عامل شرکت گاز خراسان شمالی معرفی شد.