دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۰ : ۰۶
خانه / آب / گران کردن آب، راهکار پایین آوردن مصرف نیست
۱۳۹۴/۰۶/۲۵
عضو کمیسیون کشاورزی:

گران کردن آب، راهکار پایین آوردن مصرف نیست

گران کردن آب، راهکار پایین آوردن مصرف نیست

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح وزارت نیرو افزایش سه برابری تعرفه آب مشترکین پرمصرف، آن را راهکار مناسبی برای کاهش مصرف ندانست.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی،محمد سادات ابراهیمی ، اظهار کرد: سرانه مصرف آب در کشور ما زیاد است اما گران کردن قیمت آب، نمی‌تواند راهکاری برای پایین آوردن مصرف باشد همانطور که در مورد بنزین، چندین بار گران کردند ولی هرگز مصرف پایین نیامد.

 

او ادامه داد: آب یکی از نیازهای حیاتی و ضروری مردم و پرمصرف‌ترین کالا است. وزارت نیرو نباید وارد این بازی شود، خصوص در این شرایط رکود تورمی که بیشترین اقشار جامعه از آن گله‌مند هستند.

 

این نماینده مجلس تاکید کرد: حتی پرمصرف بودن هم نمی‌تواند مبنای قابل قبولی برای افزایش قیمت باشد. وزارت نیرو بر چه اساس و شاخصی می‌خواهد پرمصرف‌ترین‌ها را حساب کند؟

 

سادات ابراهیم تصریح کرد: باید به دنبال راهکارهایی بروند که مانع هدر رفت آب شود. استفاده از تجهیزات نوین در صنعت کشاورزی، جمع‌آوری شبکه های فرسوده، فرهنگ‌سازی در مصرف آب و جدا کردن آب شرب از سایر مصارف از جمله راهکارهایی هستند که بسته به شرایط می‌توان از آنها استفاده کرد.