سه شنبه,۲۶ دی, ۱۳۹۶ | ۱۰ : ۰۳
خانه / نفت / گلدمن ساچز: قیمت نفت در پایان دهه جاری به ۵۰ دلار در هر بشکه می رسد
۱۳۹۴/۰۲/۲۹
بلومبرگ:

گلدمن ساچز: قیمت نفت در پایان دهه جاری به ۵۰ دلار در هر بشکه می رسد

گلدمن ساچز: قیمت نفت در پایان دهه جاری به ۵۰ دلار در هر بشکه می رسد

پایگاه خبری بلومبرگ به نقل از بانک گلدمن ساچز آمریکا پیش بینی کرد، قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت در پایان دهه جاری میلادی به ۵۰دلار در هر بشکه برسد.

به گزارش اژانس خبری انرژی،به نقل از بلومبرگ ،از آنجا که سال گذشته، قیمت های نفت از بیش از ۱۰۰ دلار در هر بشکه به ۴۳٫۴۶ دلار در هر بشکه کاهش یافت، تحلیلگران و اقتصاددان ها تلاش کردند پیش بینی کنند که قیمت تا کجا کاهش می یابد اما کمتر به نتیجه رسیدند.

اکنون آنها در تلاشند تا پیش بینی کنند، قیمت نفت حداکثر تا کجا بالا خواهد رفت.

بانک بین المللی گلدمن ساچز آمریکا امروز در یادداشتی به بلومبرگ اعلام کرد، نظم جدید دنیای نفت می گوید، قیمت این کالا در سال های باقی مانده دهه جاری نیز در سطوح پایین باقی خواهد ماند.

این بانک پیش بینی کرد، با وجود اینکه قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت در طول سالهای باقی مانده دهه جاری از ۶۰ به ۵۰ دلار کاهش خواهد یافت، لیکن مبارزه اوپک و آمریکا بر سر سهم بازار به مدت طولانی تری ادامه خواهد داشت.

دیگر تحلیلگران بازار پیش بینی کرده اند که قیمت نفت در یک دوره زمانی طولانی تر اندکی افزایش پیدا خواهد کرد، زیرا بنا به پیش بینی آنان تولید نفت غیراوپک شروع به کاهش خواهد کرد.

لیکن گلدمن پیش بینی می کند، تولید چشمگیر نفت شیل در آمریکا حتی با وجود خودداری اوپک از کاهش تولید، ادامه پیدا خواهد کرد.

برایان سینگر تحلیلگر گلدمن در این یادداشت به بلومبرگ اعلام کرد، در حالی که کاهش شدید فعالیت های حفاری در آمریکا موقتی است، افزایش بهره وری تولید نفت شیل، راه اندازی پروژه های دیگر در کشورهای غیراوپک و افزایش تمایل اوپک به بالابردن سطح تولید منجر به تلاقی فشارهای رکودی روی قیمت نفت و قیمت گاز طبیعی آمریکای شمالی خواهد شد.

این تحلیلگر افزود: ما اکنون پیش بینی می کنیم قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت در سال های ۲۰۱۶، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به ترتیب به ۵۷، ۶۰ و ۶۰ دلار در هر بشکه برسد.