یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۸ : ۰۵
خانه / دسته‌بندی نشده / یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی آب به کار خود پایان داد
۱۳۹۴/۰۷/۰۸
با برگزاری مراسم پایانی و معرفی شرکتهای برتر

یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی آب به کار خود پایان داد

یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی آب به کار خود پایان داد

یازدهمین نمایشگاه بین المللی آب و تاسیسات آب و فاضلاب عصر سه شنبه هفتم مهرماه با برگزاری مراسم پایانی و معرفی شرکت های برتر به کار خود پایان داد.

 

به گزارش خبرانرژی، این دوره از نمایشگاه با حضور بیش از ۳۶۹ شرکت داخلی و خارجی از ۱۸ کشور، از روز شنبه چهارم تا سه شنبه هفتم مهرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.

در این نمایشگاه در فضایی به مساحت ۲۳ هزار مترمربع شرکت کنندگان با عرضه مدرن ترین و کارآمدترین محصولات استاندارد خود در بازار جهانی، به رقابت با دیگر رقیبان خود پرداختند.

 

 لزوم ارتقای سطح کیفی محصولات برای رقابت با محصولات خارجی

ستار محمودی قائم مقام وزیر نیرو در این مراسم گفت: وزارت نیرو امکانات خدمات رسانی به بیش از هزار و ۲۰۰ شهر و جمعیت بیش از ۸۰ میلیون نفری ایران را در اختیار شرکت های مختلف قرار داده است و انتظار می رود تا بخش زیادی از این خدمات از طریق شرکت های توانمند داخلی عرضه شود.

وی اظهار داشت: شرکت های داخلی افزون بر این می توانند با ارتقای سطح کیفی محصولات خود به رقابت در بازار دیگر کشورها بیندیشند.

محمودی خطاب به شرکت های خارجی فعال در صنعت آب و فاضلاب ایران افزود: این شرکت ها می توانند با انتقال تکنولوژی و سرمایه، به یاری وزارت نیرو در بهبود خدمات رسانی به شهروندان بپردازند.

وی همچنین از برنامه این وزارتخانه برای کاهش قوانین دست و پاگیر اداری خبر داد و اضافه کرد: وزارت نیرو مصمم است با کمک دولت در راه ساده سازی ظرفیت های بالادستی در زمینه انجام فعالیت ها اقدام کند تا در فرایند انجام پروژه ها تسریع شود.

قائم مقام وزیر نیرو در پایان این وزارتخانه را پشتیبان شرکت ها و تضمین کننده انجام هرچه بهتر پروژه ها عنوان کرد و اظهار داشت: مجموعه وزارت نیرو با بیش از ۱۳۰ هزار نیروی زبده در سطح کشور آماده کمک به شرکت ها است تا این بازار بسیار عظیم هر چه بیشتر رونق بگیرد.

 

سیاست جدی وزارت نیرو حمایت گسترده تر از صنعت گران داخلی است

مجید رجبی معمار رییس کمیته اجرایی نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب نیز با اشاره به رشد ۲۰۰ درصدی حضور شرکت های خارجی در این دوره از نمایشگاه، افزود: حضور هیأت های خارجی در نمایشگاه نشان از این دارد که کشورهای مختلف علاقمند هستند در علم، دانش و فناوری همکاری تنگاتنگ با ایران اسلامی داشته باشند و جمهوری اسلامی نیز از این موضوع استقبال می کند.

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر روابط عمومی وزارت نیرو با اشاره به اعلام آمادگی و مشارکت شرکت های خارجی برای حضور در دوره های آتی نمایشگاه، ادامه داد: با توجه به استقبال این شرکت ها در شرایط پساتحریم، امیدواریم بیشترین بهره برداری را از شرایط ایجاد شده داشته باشیم.

 

 آمادگی بخش خصوصی برای فاینانس پروژه های داخلی

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه در بیش از ۹۰ درصد پروژه های آب و فاضلاب از تجهیزات داخلی استفاده می شود، تصریح کرد: بسیاری از سرمایه گذاران بخش خصوصی آمادگی خود را برای فاینانس کردن پروژه های داخلی اعلام کردند.

محمد پرورش وجه تمایز یازدهمین نمایشگاه بین المللی آب و تاسیسات آب و فاضلاب را حضور پررنگ شرکت های داخلی و خارجی برشمرد و با تاکید بر رشد کیفیت محصولات داخلی، گفت: بسیاری از سرمایه گذاران بخش خصوصی آمادگی خود را برای فاینانس کردن پروژه های داخلی اعلام کردند.

وی تاکید کرد: در بیش از ۹۰ درصد پروژه های آب و فاضلاب از تجهیزات داخلی استفاده می شود.

این مقام مسؤول افزود: در نمایشگاه امسال ناظر فناوری های گمنامی بودیم که بی اطلاعی از آنها باعث پرداخت هزینه های گزافی در سال های قبل شده بود و این نمایشگاه فرصتی برای ارائه و عرضه فناوری های برتر بود.

گقتنی است؛ طبق اعلام کمیته فنی این نمایشگاه، از میان ۳۶۹ شرکت حاضر در نمایشگاه، ۳۰ شرکت را به عنوان غرفه های برتر برای دریافت تندیس و ۱۲ شرکت را به عنوان شرکت های شایسته ی تقدیر برای دریافت لوح تقدیر برگزید.