سه شنبه,۱ اسفند, ۱۳۹۶ | ۱۰ : ۰۹
خانه / نفت / یزدی‌ها پارسال ۸۸ میلیون لیتر فرآورده نفتی کمتر مصرف کردند
۱۳۹۶/۰۲/۰۷

یزدی‌ها پارسال ۸۸ میلیون لیتر فرآورده نفتی کمتر مصرف کردند

یزدی‌ها پارسال ۸۸ میلیون لیتر فرآورده نفتی کمتر مصرف کردند

سرپرست شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه یزد از کاهش ۸۸ میلیون لیتری مصرف فراورده‌های نفتی در این استان طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرانرژی «عبدالرضا انتظاری» در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که فرآورده‌های نفتی استان یزد در سال گذشته ۸۸ میلیون لیتر کاهش مصرف داشته است، گفت: میزان مصرف فرآورده‌های نفتی استان یزد در سال ۹۵ نزدیک به یک میلیارد و ۶۱۰ میلیون لیتر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن یعنی سال ۱۳۹۴،  در مجموع با کاهش۵٫۲ درصدی روبرو شده است .

وی افزود: خوشبختانه مصرف سال گذشته فرآورده‌های نفتی در استان به غیر از فراورده‌های بنزین  و گاز  CNG که از افزایش پنج درصدی برخوردار بوده، در سایر فرآورده‌ها با کاهش همراه بوده است.

انتظاری در ادامه تصریح کرد: مصرف بنزین استان در سال گذشته بیش از ۵۰۷ میلیون و ۵۰۳  هزار لیتر بوده که در مقایسه با مصرف سال قبل، رشد پنج درصدی داشته است .

وی با اشاره به این که مصرف نفت سفید استان در این بازه زمانی ۳۱ میلیون و ۲۲۱ هزار لیتر بوده است، تصریح کرد: گازرسانی به شهرها و روستاهای استان باعث  کاهش ۱۹درصدی مصرف این فرآورده نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن شده است .

سرپرست شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه یزد اظهار کرد: مصرف نفت کوره در سال گذشته ۵۹ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر بوده که نسبت به مصرف بیش از ۹۹ میلیون لیتر در سال ۹۴، کاهش ۴۰ درصدی را در استان نشان می‌دهد.

وی این روند کاهشی را نیز ناشی از ادامه گازرسانی به واحدهای صنعتی و کوره‌های آجرپزی خواند.

این مقام مسئول میزان مصرف پارسال نفت‌گاز استان را بیش از ۹۶۰ میلیون لیتر اعلام کرد و گفت: با توجه به اجرای طرح ملی پیمایش و گسترش استفاده صنایع  و نیروگاه‌ها از گاز طبیعی، شاهد کاهش مصرف نزدیک ۶۰میلیون لیتر نسبت به مشابه سال قبل هستیم .

انتظاری در پایان نیز گفت: در سال ۱۳۹۵بیش از ۱۰۶میلیون مترمکعب گاز CNG در استان مصرف شده که در قیاس با مدت مشابه سال قبل از آن، پنج درصد افزایش داشته که حاکی از علاقه هموطنان به این سوخت پاک است، ضمن این که به همین میزان در مصرف بنزین نیز صرفه‌جویی شده است .

گفتنی است، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه یزد با ۶ ناحیه در شهرستانهای یزد، ابرکوه، اردکان، بافق، تفت، مهریز و یک دفتر نمایندگی در میبد، تامین‌کننده سوخت استان یزد هستند.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>