دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۰۹ : ۰۱
خانه / Social media / یک مجتمع یک میلیون و ۶۰۰ هزار تنی پتروشیمی در ایده آل ترین شرایط ۱۲۵۰ شغل ایجاد می کند
۱۳۹۶/۰۲/۰۹

یک مجتمع یک میلیون و ۶۰۰ هزار تنی پتروشیمی در ایده آل ترین شرایط ۱۲۵۰ شغل ایجاد می کند

یک مجتمع یک میلیون و ۶۰۰ هزار تنی پتروشیمی در ایده آل ترین شرایط ۱۲۵۰ شغل ایجاد می کند

شهرویی استدلال ایجاد ۲۰۰ هزار شغل با احداث یک واحد یک میلیون تنی پتروشیمی نادرست و تمامی اعداد و ارقام مطرح شده را غیرواقعی خواند.

به گزارش خبرانرژی علی شهرویی کارشناس حوزه انرژی در گفت و گو با ایلنا درباره ادعای یک کاندیدای ریاست جمهوری مبنی بر ایجاد ۲۰۰ هزار شغل مستقیم و ۴۰۰ هزار شغل غیر مستقیم به ازای تولید یک میلیون تن محصول پتروشیمی اظهار داشت: یک مگا پروژه پتروشمی برای تولید متانول با ظرفیت سالانه یک میلیون ۶۰۰ هزارتن، در زمان احداث حداکثر ۱۰۰۰ نفر و در زمان بهره برداری و در پلنت کارخانه حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر را می تواند به کار مشغول کند.

وی تصریح کرد: اگر با احداث یک واحد یک میلیون تنی ۲۰۰ هزار شغل ایجاد می شد با ظرفیتی که در تولید پتروشیمی کشور داریم و مجتنمع هایی که اکنون در حال احداث هستند هیچ بیکاری در کشور وجود نداشت.

شهرویی خاطرنشان کرد: ساخت یک مجتمع پتروشیمی بسته به مشکلاتی در زمان اجرا داشته باشد حدود ۳ تا ۴ سال زمان می برد.

وی با بیان اینکه برای ایجاد ۲۰۰ هزار شغل باید  ۲۰۰ مجتمع پتروشمی احداث کنیم، افزود: ساخت این تعداد مجتمع پتروشیمی بطور همزمان امکانپذیر نیست و نهایتا امکان ساخت ۸ مجتمع بطور همزکان وجود دارد کما اینکه الان نیز وجود دارد.

این کارشناس انرژی با اشاره به اینکه برای احداث واحدهای پتروشیمی باید خوراک و آب کافی در داخل وجود داشته باشد، اظهار داشت: اینکه فقط برای ایجاد شغل مجتمع پتروشیمی احداث کنیم، اشتباه است ضمن اینکه باید کشش بازار و میزان عرضه و تقاضا نیز سنجیده شود مثلا اگر الان واحد متانول احداث کند زیان ده است.

وی ادامه داد: علاوه بر میزان تقاضای جهانی در احداث مجتمع های پتروشیمی باید تکمیل دامنه زنجیره ارزش افزوده نیز در نظر گرفته شود.

شهرویی استدلال ایجاد ۲۰۰ هزار شغل با احداث یک واحد یک میلیون تنی پتروشیمی نادرست و تمامی اعداد و ارقام مطرح شده را غیرواقعی خواند.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>