دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۵ : ۰۶
خانه / دسته‌بندی نشده / ۱۰ هزار میلیارد تومان تا تکمیل شبکه فاضلاب تهران
۱۳۹۴/۰۷/۰۷

۱۰ هزار میلیارد تومان تا تکمیل شبکه فاضلاب تهران

۱۰ هزار میلیارد تومان تا تکمیل شبکه فاضلاب تهران

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: تاکنون شبکه فاضلاب استان تهران بیش از ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، اما برای تکمیل کل شبکه نیاز به ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار داریم.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی،علیرضا نوذری‌پور ، در خصوص تکمیل شبکه فاضلاب اظهار کرد: این کار از سال ۱۳۷۴ این پروژه به صورت جدی شروع به کار شد، اما بخش عمده آن در پنج سال گذشته اجرایی شد.

 

وی ادامه داد: دلیل تاخیر این مساله منابع مالی صنعت است؛ اگر بخواهیم این پروژه تکمیل شود باید از طریق فروش انشعاب، وام یا منابع مالی دیگری که در اختیار قرار می‌گیرد ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه جمع‌آوری کنیم.

 

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان این‌که ما تمام تلاش خود را برای جذب اعتبار از بانک جهانی و توسعه اسلامی کرده‌ایم، اظهار کرد: پیش‌فروش انشعاب نیز بخشی از تلاش‌های ما در این عرصه بوده، اما اگر همکاری مردم در این زمینه بیشتر شود قطعا می‌توانیم در سرعت کار پیشرفت داشته باشیم.

 

نوذری‌پور در پاسخ به این سوال که اتمام پروژه در چشم‌انداز چند ساله دیده شده است، اظهار کرد: بخش عمده این موضوع خارج از حیطه سازمانی ما و مربوط به منابع آبی است، اما تمام تلاش بر این است که نهایتا این کار تا پنج سال آینده به اتمام برسد.

 

به گفته وی بخشی از این مسوولیت برعهده مردم و در زمینه‌ی خرید انشعاب است به طوری که می‌توان گفت اگر مردم خرید انشعاب را انجام دهند و قانون‌گذاران منابع مالی در اختیار بگذارند، قطعا می‌توان زمان این کار را نیز کاهش داد.

 

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به کمک‌های شورای شهر در تعیین نرخ تعرفه‌ها گفت: تاکنون کمک‌هایی در این زمینه انجام شده، اما اگر میزان تعرفه‌ها افزایش یابد روند کار سرعت پیدا می‌کند و می‌توان نسبت به اتمام هرچه زودتر کار امیدوارتر بود.

 

نوذری‌پور در خصوص تعداد تصفیه‌خانه‌های محلی گفت: یک تصفیه‌خانه بزرگ در جنوب تهران و در منطقه شهرری داریم که حدود هشت مترمکعب در ثانیه پساب تصفیه شده و پنج هزار مگاوات برق تولید می‌کند.

 

وی با بیان این‌که تصفیه‌خانه‌های محلی دیگری در منطقه شهرک قدس، اکباتان، صاحبقرانیه فعالیت می‌کند، گفت: براساس پیش‌بینی‌های انجام شده ۱۲ تصفیه‌خانه دیگر در حال ساخت داریم که نیاز به ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری است.