سه شنبه,۲۶ دی, ۱۳۹۶ | ۳۰ : ۰۸
خانه / Social media / ۲۴۸ روستا در کرمانشاه گازدار شده اند
۱۳۹۵/۱۱/۲۰
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه:

۲۴۸ روستا در کرمانشاه گازدار شده اند

۲۴۸ روستا در کرمانشاه گازدار شده اند

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: امسال حدود ۲۴۸ روستای استان گاز رسانی شده که خود این موضوع نوعی رکورد محسوب می شود.

به گزارش خبرانرژی، سیروس شهبازی امروز چهارشنبه در مراسم افتتاح ۱۵۰ طرح گازرسانی روستایی به مناسبت دهه فجر که در محل روستای سراب خشکه کرمانشاه برگزار شد، ضمن تبریک سالروز پیروزی جمهوری اسلامی ایران، گفت: استان کرمانشاه در حال حاضر دارای ۵۰۴ هزار مصوبه گاز طبیعی در بخش های مختلف خانگی، صنعتی و تجاری است.

وی افزود: هم اکنون شبکه گاز استان در ۲۵ شهر و ۷۲۷ روستای استان گسترده شده است، به طوریکه ۹۳.۵ درصد جمعیت شهری و ۵۴ درصد جمعیت روستایی استان از گاز طبیعی برخوردار هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر ۷۰ درصد انرژی مصرفی خانوارهای استان را گاز طبیعی تشکیل می دهد.

وی افزود: در حال حاضر ۱۳ شهرک صنعتی و ۷۸ واحد «سی. ان. جی» در استان از نعمت گاز طبیعی استفاده می کنند.

شهبازی خاطرنشان کرد: به طور متوسط روزانه ۱۳ میلیون متر مکعب گاز طبیعی در استان مصرف می شود.

وی یادآور شد: هم اکنون ۲۵ شهر در استان کرمانشاه به شبکه گاز متصل هستند و مابقی شهرها نیز چون حمیل، باینگان، بیجار و… در دست گازرسانی هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: هم اکنون در ۴۲۸ روستا نیز عملیات اجرایی گاز رسانی در حال انجام است و پیش بینی می شود در نیمه اول سال ۹۶ این طرح ها به بهره برداری برسد که با این اوصاف درصد برخورداری استان از گاز طبیعی به ۷۱ درصد می رسد.

وی افزود: هم اکنون عملیات اجرایی در ۱۶۶ روستا با ۳۸ میلیون تومان اعتبار در حال انجام است و ۴۴۳ روستا نیز در مرحله مطالعه، برنامه ریزی و… هستند.

شهبازی، اشاره ای نیز به طرح های به بهره برداری رسیده در حوزه گاز استان طی ایام الله دهه فجر داشت و گفت: در سال جاری حدود ۲۴۸ روستای استان گاز رسانی شده  که به طور متوسط هفته ای ۵ روستا را گاز دار کرده ایم که خود این موضوع نوعی رکورد محسوب می شود.

وی افزود: در سال جاری همکاران ما بیش از ۱۱۰۰ کیلومتر شبکه گاز ایجاد کرده اند که این نیز خود نوعی رکورد محسوب می شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه، به افتتاح طرح گاز رسانی به ۱۵۰ روستای استان نیز اشاره کرد و گفت: با این افتتاح زمینه برخورداری ۷ هزار خانوار در روستاهای مذکور از گاز طبیعی فراهم شده است.

وی اعتبار هزینه شده برای این طرح ها را ۳۶ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: مضاف بر اینکه ما در بخش های سازمانی هم با اعتباری حدود ۳ میلیارد تومان گازرسانی انجام داده ایم.

شهبازی ضریب نفوذ شبکه گاز در کرمانشاه را حدود ۶۳ درصد عنوان کرد و گفت: کرمانشاه ۷۲۸ روستا دارد که ۴۷۷ روستای آن بالای ۲۰ خانوار است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه، در ۱۳۷ روستای کرمانشاه عملیات اجرایی گاز رسانی در حال انجام است و ۵۶ روستا در شهرستان کرمانشاه نیز در مرحله پیمان سپاری است، ۴۲ روستا نیز در مرحله طراحی و ۵۹ روستا در مرحله مطالعه است.

وی از تعهد گازرسانی به ۲۴۶ روستا طی امسال خبر داد که از این تعداد ۱۵۰ روستا هم اکنون به بهره برداری رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه در پایان بر رعایت نکات ایمنی و صرفه جویی در زمان مصرف گاز تاکید کرد.