دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۳ : ۱۱
خانه / نفت / ۲۶نتیجه مطالعه غول‌های نفتی تحویل شرکت ملی نفت شد
۱۳۹۶/۰۴/۱۴

۲۶نتیجه مطالعه غول‌های نفتی تحویل شرکت ملی نفت شد

۲۶نتیجه مطالعه غول‌های نفتی تحویل شرکت ملی نفت شد

معاون شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه تاکنون حدود ۲۶ جلد نتیجه مطالعه از شرکت‌های بین‌المللی و ایرانی به شرکت ملی نفت ارائه شده است، درمورد مذاکره با مرسک برای توسعه لایه نفتی پارس جنوبی گفت: امیدوارم مذاکره با مرسک تا پایان سال جاری به نتیجه برسد.

به گزارش خبرانرژی غلامرضا منوچهری در گفت‌وگو با ایسنا در مورد نتایج مطالعات شرکت‌های نفتی در مورد توسعه میادین نفتی و گازی ایران اظهار کرد: در مجموع تا کنون حدود ۲۶ جلد نتیجه مطالعه از شرکت‌های بین‌المللی و ایرانی به دست ما رسیده است  که البته اکثر این مطالعات متعلق به شرکت‌های بین المللی است.

وی در پاسخ به این سوال که نتیجه مطالعاتی که تحویل شرکت ملی نفت داده شده، از کدام شرکت‌ها و برای کدام میادین است، گفت: شرکت‌های پرشیا، شرکت‌های اروپایی مانند مرسک دانمارک، وینتر شال آلمان، OMV و همین‌طور شرکت های کره‌ای مانند کوگاز، شرکت‌های ژاپنی و شرکت پرتامینا اندونزی نتیجه مطالعات خود را تحویل داده اند. در حال حاضر برای توسعه لایه‌های نفتی پارس جنوبی در حال مذاکره هستیم. همچنین روی میادینی در غرب با شرکت وینتر شال آلمان در حال مذاکره هستیم. البته مذاکره با شرکت‌های روسی  مانند زارو بژنفت، گاز پروم نفت و گاز پروم ادامه دارد و  امیدواریم تا پایان سال جاری این مذاکرات به نتیجه برسد.

معاون شرکت ملی نفت ایران درمورد مذاکره با مرسک برای توسعه لایه‌های نفتی اظهار کرد: امیدوارم مذاکره با مرسک تا پایان سال جاری به نتیجه برسد. توسعه لایه نفتی پارس جنوبی یک کار دراز مدت است و قرارداد آن ۲۰ ساله است. افق نهایی این میدان ۱۲۰ هزار بشکه در روز است و نیازمند حدود ۶ میلیارد دلار سرمایه گذاری است.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>