دوشنبه,۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ | ۲۸ : ۰۹
خانه / برق / ۳ نیروگاه خصوصی جدید در استان کرمان به بهره برداری می‌رسد
۱۳۹۵/۰۲/۰۸

۳ نیروگاه خصوصی جدید در استان کرمان به بهره برداری می‌رسد

۳ نیروگاه خصوصی جدید در استان کرمان به بهره برداری می‌رسد

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی درجریان بازدید از نیروگاه سیکل ترکیبی گل گهر از سنکرون دو واحد گاز این نیروگاه در تابستان سال جاری خبر داد .

 

به گزارش خبر انرژی، محسن طرزطلب مدیر عامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی اظهار کرد: هماهنگی های لازم با شرکت مدیریت شبکه، دیسپاچینگ ملی و سرمایه گذار بخش خصوصی جهت رفع کلیه موانع در جهت پیوستن این نیروگاه به شبکه برق کشور صورت گرفته است.

 

وی بازدید از نیروگاه خصوصی سیکل ترکیبی سمنگان اظهار امیدواری کرد با تکمیل و تسریع در راه اندازی دو واحد گاز این نیروگاه، نیاز استان کرمان به برق مورد نیاز تامین شود.

 

طرزطلب همچنین از احداث یک بلوک سیکل ترکیبی در شهرستان زرند استان کرمان خبر داد و گفت: این نیروگاه در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و با همکاری شرکت مپنا در دو واحد گازی و یک واحد بخار به ظرفیت ۴۸۴ مگاوات احداث خواهد شد.

 

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی بر حفظ منابع آبی و محیط زیستی منطقه در جریان احداث پروژه های نیروگاهی تاکید کرد و افزود: شاهد چشم انداز بسیار روشنی در تامین برق کشور خواهیم بود.

 

نیروگاه سیکل ترکیبی گل گهر و نیروگاه سمنگان در شهرستان سیرجان و نیروگاه کهنوج در شهرستان کهنوج قرار دارد و توسط سرمایه بخش خصوصی و یا از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و سرمایه بخش خصوصی با استفاده از پیمانکاران و همت متخصصان توانمند داخلی با ظرفیت کل ۱۴۶۸مگاوات درحال احداث است.