دوشنبه,۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ | ۳۱ : ۰۷
خانه / آب / ۴۵ درصد کشور تحت پوشش فاضلاب
۱۳۹۶/۰۳/۲۳

۴۵ درصد کشور تحت پوشش فاضلاب

۴۵ درصد کشور تحت پوشش فاضلاب

مدیرعامل شرکت مهندسی اب و فاضلاب کشور گفت: در حال حاضر ۴۵.۱ درصد از جمعیت کل کشور تحت پوشش سامانه‌های مدرن فاضلاب قرار گرفتند.

به گزارش خبرانرژی حمیدرضا جانباز در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت سیستم فاضلاب کشور، اظهار کرد: از ۱۱۳۰ شهر تحت پوشش خدمات آبرسانی شهری ۲۷۰ شهر کشور به سامانه فاضلاب مجهز هستند.

وی اولویت شرکت آب و فاضلاب کشور را برای تجهیز فاضلاب شهرهای پرجمعیت دانست و افزود: در دولت یازدهم ۳۷ تصفیه‌خانه به بهره برداری رسید که بیش از یک میلیون مترمکعب در شبانه روز بر حجم فاضلاب تصفیه شده کشور اضافه شد.

مدیرعامل شرکت مهندسی اب و فاضلاب کشور ادامه داد: بیش از ۲۴ درصد از تصفیه‌خانه‌های کشور در این دوره ساخته شده و در پیوست پیشنهادی برنامه ششم ۲۵ درصد افزایش شاخص در نظر گرفته شده است.

جانباز با بیان این‌که علاوه بر اعتبارات متمرکز پیوست از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و دولتی نیز استفاده خواهیم کرد، گفت: این مساله در دستور کار دولت قرار گرفته به طوری که در آینده نزدیک بیش از ۲۰ قرارداد به ارزش ۲۰۰۰ میلیارد تومان در مرحله انعقاد قرار گرفته است.

به گفته وی، در حال حاضر ظرفیت تولید پساب تصفیه‌خانه‌های کشور به بیش از ۴.۶ میلیون مترمکعب رسیده است.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>