دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۳۹ : ۱۱
خانه / آب / ۴۸ درصد از جمعیت شهری کشور تحت پوشش طرح فاضلاب قرار دارند
۱۳۹۶/۰۴/۲۳

۴۸ درصد از جمعیت شهری کشور تحت پوشش طرح فاضلاب قرار دارند

۴۸ درصد از جمعیت شهری کشور تحت پوشش طرح فاضلاب قرار دارند

وزیر نیرو گفت: ۴۸ درصد از جمعیت کشور تحت پوشش طرح فاضلاب قرار دارند.

به گزارش خبرانرژی، حمید چیت چیان در جمع خبرنگاران در بجنورد افزود: برای اینکه طرح های فاضلاب در کشور هر چه سریع تر اجرایی شود یکی از راه های تامین درآمد آن ها بحث تبصره ۳ است.

وی ادامه داد: تبصره ۳ با مصوب شدن در شوراهای اسلامی شهر به اجرا در می آید که با تصویب آن تبصره، مبالغی به قبوض اضافه می شود و درآمدهای ناشی از آن فقط در همان شهرها مورد استفاده قرار می گیرد.

وی اظهار کرد: یکی دیگر از راه های تامین درآمد برای اجرای طرح های فاضلاب در کشور سرمایه گذاری بخش خصوصی است که معمولا سرمایه گذارها طرح هایی را انجام می دهند که حدود ۲۰-۳۰ سال به طول انجامیده است.

چیت چیان تصریح کرد: سرمایه گذاران برای اجرای این پروژه ها سرمایه گذاری لازم را انجام می دهند و درآمدهای ناشی از آن عاید سرمایه گذار می شود.

وی تاکید کرد: برخی از  مناطق کشور که دچار محدودیت آبی هستند و برخی از استفاده کنندگان آب مانند صنایع که تمایل دارند از پساب استفاده کنند، تصفیه خانه هایی را ایجاد می کنند و اقدام به تصفیه پساب می کنند که در تعدادی از شهرها این طرح اجرایی شده است.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>