سه شنبه,۱ اسفند, ۱۳۹۶ | ۲۶ : ۰۳
خانه / آب / ۵۰ هزار دستگاه کنتور هوشمند در بخش کشاورزی نصب می‌شود
۱۳۹۵/۰۱/۱۵

۵۰ هزار دستگاه کنتور هوشمند در بخش کشاورزی نصب می‌شود

۵۰ هزار دستگاه کنتور هوشمند در بخش کشاورزی نصب می‌شود

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از نصب دست‌کم ۵۰ هزار دستگاه کنتور هوشمند آب را در بخش کشاورزی در سال جاری خبر داد.

 

به گزارش خبر انرژی، رحیم میدانی با بیان این مطلب اظهار داشت: از مزایای این طرح این است که این پروژه به‌صورت مشترک و هم‌زمان با حوزه برق آغاز شده و با طرح “کنتورهای فهام ” حوزه برق ادغام شده تا داده‌های مربوط به آب و برق از طریق کنتورهای ” فهام ” به مرکز داده ها منتقل شود و بتوانیم اطلاعات را بهتر مدیریت کنیم.

 

وی افزود: از پروژه‌های ویژه بخش آب در “اقتصاد مقاومتی” طرح احیای و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی است.

 

میدانی با بیان اینکه در سال ۹۴ از لحاظ منابع مالی شاهد تحول ۴۰۰ میلیاراد تومانی در این بخش بودیم و این تحول در سال ۹۵ نیز ادامه یافته و در بودجه سال ۹۵ این اعتبار به ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است، افزود: امیدوارم با تلاش همکاران در صنعت آب کشور، بتوانیم با عنایتی که هم از لحاظ منابع مالی بوده و هم این پروژه جزو طرح‌های اقتصاد مقاومتی است، این طرح را با تحرک بیشتری ادامه دهیم.

 

وی با اشاره به اینکه اگر این پروژه با جدیت اجرا شده و همانطوریکه انتظار مقام معظم رهبری است تبدیل به اقدام و عمل شود، در مدیریت آب کشور موفق خواهیم شد، بیان داشت: در سال ۹۵ توان تولید یک میلیون دستگاه کنتور “فهام” را در داخل کشور داریم و به موازات این طرح توجه خاصی به سرمایه‌گذاری در بخش آب خواهیم داشت.

 

معاون آب و آبفای وزیر نیرو با بیان اینکه آب کشور نیازمند سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای است، افزود: اعتبارات دولتی پاسخگوی نیازهای آب کشور نیست و بایستی از محل سرمایه‌گذاری‌های خارجی با رعایت استفاده از حداکثر توان ساخت داخل و انتقال فناوری به این کار ادامه داد.

 

وی با بیان اینکه استفاده حداکثری از توان ساخت داخل و انتقال فناوری از اصول و خطوط قرمز وزارت نیرو است، ادامه داد: در سرمایه‌گذاری خارجی نباید کاری کنیم که موجب تضعیف تولید کنندگان و سازندگان داخلی بشود.