یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۸ : ۰۹
خانه / آب / ۸۰۰ میلیون دلار هزینه انتقال آب از خلیج فارس به صفارود
۱۳۹۴/۰۶/۲۷
استاندار کرمان مطرح کرد؛

۸۰۰ میلیون دلار هزینه انتقال آب از خلیج فارس به صفارود

۸۰۰ میلیون دلار هزینه انتقال آب از خلیج فارس به صفارود

ستاندار کرمان گفت: ۸۰۰ میلیون دلار برآورد هزینه برای خط لوله انتقال آب از خلیج فارس و سد صفارود به کرمان است که طرح آبرسانی از سد صفارود به استان کرمان باید سرعت بیشتری بگیرد تا شاهد آبرسانی به این استان باشیم.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی،به نقل از تسنیم،علیرضا رزم حسینی صبح امروز در طرح تکمیل تصفیه خانه آب شهر بافت اظهار داشت: از وزیر نیرو تشکر می کنم که پیگیر افتتاح طرح تصفیه خانه سد مخزنی بافت بودند و از این طریق سبب تامین آب سه شهر بافت، بزنجان و رابر تامین شدند.

 

استاندار کرمان به توجه دولت تدبیر و امید به رفع مشکل کم آبی استان کرمان اشاره و بیان کرد: استان کرمان ظرفیت‌های معدنی، فرهنگی، گردشگری،کشاورزی و غیره ممتازی دارد و مهم تر از همه این‌ها سرمایه انسانی این استان است.

 

رزم حسینی افزود: ۸۰۰ میلیون دلار براورد هزینه برای خط لوله انتقال آب از خلیج فارس و سد صفارود به کرمان است که طرح آبرسانی از سد صفارود به استان کرمان باید سرعت بیشتری بگیرد تا شاهد آبرسانی به این استان و رفع بسیاری از مشکلات آن باشیم.

 

وی تصریح کرد: طرح همیاران آب سبب می شود بیش از ۳۴۰ میلیون ذخیره سفره های آب زیرزمینی داشته باشیم.

 

مدیرعامل آب منطقه ای کرمان در ادامه افتتاح این طرح بیان کرد: به منظور تامین آب مورد نیاز برای شرب، صنعت و کشاورزی شهرهای بافت و بزنجان و کنترل سیلاب‌های فصلی اجرای طرح سد بافت از سوی شرکت آب منطقه‌ای کرمان آغاز شد.

 

بختیاری خاطرنشان کرد: سال گذشته آب وارد مدار گردید و شهرستان رابر و بزنجان تحت شرب این تصفیه خانه قرار گرفتند.

 

وی ادامه داد:عملیات اجرایی طرح تصفیه خانه سد مخزنی بافت از سال ۸۸ آغاز شده وشهرستان رابر که روزانه ۲ ساعت آب در روز داشت با افتتاح این طرح بسیاری از مشکلات آن‌ها برطرف شد.

 

وی کل ظرفیت تصفیه خانه را ۳۷۵ لیتر در ثانیه عنوان کرد و گفت: با شروع عملیات این پروژه، ظرف یک سال آینده عملیات تصفیه خانه به اتمام می‌رسد.

 

مدیرعامل آب منطقه ای کرمان اظهارداشت: تاکنون ۲۰ میلیارد تومان برای احداث این سد سرمایه گذاری شده و حدود۱۰۰ میلیاردتومان برای تکمیل این سد برآورد می‌شود.