دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۸ : ۰۶
خانه / آب / بسیج ۳ دستگاه برای توقف واردات تجهیزات غیراستاندارد آب و برق
۱۳۹۴/۰۶/۱۲
وزیر نیرو خبر داد:

بسیج ۳ دستگاه برای توقف واردات تجهیزات غیراستاندارد آب و برق

بسیج ۳ دستگاه برای توقف واردات تجهیزات غیراستاندارد آب و برق

وزیر نیرو از پیگیری وزارت‌خانه های نیرو و صنعت و سازمان ملی استاندارد برای جلوگیری از واردات تجهیزات غیراستاندارد آب و برق خبر داد.

 

به گزارش خبرانرژی، حمید چیت چیان  اظهار داشت: یکی از عواملی که در رشد غیرواقعی و بی رویه مصرف انرژی تأثیرگذار است، استفاده از وسایل و تجهیزات غیراستاندارد است که این تجهیزات اغلب از کشورهای دیگر به بازار مصرف ایران وارد می شوند.

 

وی افزود: اغلب قریب به اتفاق تجهیزات تولید شده توسط شرکت های ایرانی در صنعت آب و برق، با نظارت سازمان های مربوطه، استانداردهای لازم را کسب کرده اند اما بالعکس این قضیه در بیشتر تجهیزات وارداتی دیده می شود که استاندارد مشخصی ندارند و اقلام بی کیفیت با راندمان پایین در میان آنها دیده می شود.

 

وزیر نیرو از پیگیری وزارت نیرو، وزارت صنعت و سازمان ملی استاندارد برای جلوگیری از واردات تجهیزات غیراستاندارد آب و برق خبر داد و گفت: در این خصوص تاکنون جلساتی با سازمان ملی استاندارد و وزارت صنعت، معدن و تجارت داشته ایم و تا تعیین تکلیف نهایی این موضوع، جلسات ادامه خواهد داشت.

 

به گفته این عضو کابینه دولت، در آینده نزدیک بحث جلوگیری از واردات تجهیزات غیراستاندارد آب و برق در دولت تعیین تکلیف می شود.